آیکون، فونت و تمامی ابزار لازم جهت طراحی اپلیکیشن اندروید[دانلود کنید]

خوشبختانه روز به روز بر تعداد توسعه دهندگان نرم افزاری پلتفرم‌های موبایلی در کشوران افزوده می‌شود. همانطور که می‌دانید یک اپلیکیشن بیش از تعدادی کد و ایده است. شما برای طراحی و توسعه اپلیکیشن خود منابع اضافی از جمله تصاویر، فونت‌ها، انیمیشن‌ها، آیکون‌ها، صداها، افکت‌ها و غیره را نیز نیاز خواهید داشت. هرچند که استعداد و سایر جنبه‌های طراحی اعم از کد‌های مناسب بر روی نتیجه نهایی اپلیکیشن تاثیر گذار است، اما این قضیه بسیار مهم است که اپلیکیشن شما از ظاهری زیبا و شکیل نیز بهره مند باشد تا بتواند رابطه نزدیک تری را با کاربرانش برقرار کند.

در سرتاسر اینترنت منابع مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید با جستجو به آنها دست یابید. دیجی رو در این مطلب قصد دارد تا با معرفی مجموعه‌ای از بهترین منابع لازم جهت طراحی رابط کاربری یک اپلیکیشن، شما عزیزان را در هرچه بهتر انجام دادن این کار یاری نماید. با ما همراه باشید.

 

آیکون‌

هر اپلیکیشن نیازمند تعداد زیادی آیکون است. به عنوان مثال اگر شما قصد طراحی یک لانچر و یا یک بخش تنظیماتی را دارید، برای گزینه‌های مدنظر خود نیازمند استفاده از آیکون‌ها می‌باشد. خبر خوب آنکه وبسایت مطرح Androidicon، مجموعه ای از 250 آیکون برتر را به صورت کاملاً رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است که می‌توانید از طریق این لینک آنها را دریافت نمایید.

Android-Icons-840x253

اما پک دیگر آیکون‌ها مربوط به گوگل است. این پک نیز شامل مجموعه رایگانی از آیکون‌ها با طراحی متریالیسم می باشد که از طریق این لینک قادر به دریافت آنها خواهید بود.

adams-icons-840x445

تصاویر

وبسایت‌های زیادی هستند که به ارائه تصاویر با کیفیت می‌پردازند. اما در اینجا قصد داریم تا بهترین‌های آنها را به شما معرفی نماییم که قادر خواهید بود تا این تصاویر را با کیفیت بسیار بالا دریافت نمایید و در اپلیکیشن خود از آنها بهره ببرید. برای دسترسی به این تصاویر میتوانید از وبسایت های iStockphoto , Vintageprintable و Unsplash استفاده نمایید.

فونت

انتخاب یک فونت مناسب می‌تواند نقش مهمی را در هرچه بهتر جلوه دادن رابط کاربری اپلیکیشن شما ایفا کند. اگر به اپلیکیشن‌های موفق نگاهی انداخته باشید، متوجه خواهید شد که هرکدام از آنها دارای فونتی خاص و خوانا هستند که با اندازه مناسبی در صفحه قابل نمایش اند. شما می‌توانید پک‌های مختلفی را از Font Squirrel Dafont و فونت‌های گوگل دریافت نمایید که بدون شک بهترین پک‌های موجود در این زمینه می‌باشند.

صوت

اگر قصد توسعه و ساخت یک بازی را داشته باشید، همانطور که می‌دانید بیش از 30درصد جذابیت آن بازی منوط به صداهای به کار رفته در آن خواهد بود. بنابر این در انتخاب صداهای مناسب جهت اپلیکیشن خود وقت زیادی را بگذارید. شما می‌توانید از طریق Bfxr به مجموعه‌ای از افکت‌های صوتی مختلف دسترسی داشته باشید. از طریق Rekchada و Warmplace نیز می‌توانید به مجموعه عظیمی از موزیک‌های مناسب بر اساس ژانر‌های مختلف مخصوص توسعه دهندگان دسترسی پیدا کنید.

ابزار و رابط کاربری

حال که شما به تمامی منابع خود دسترسی پیدا کرده اید، نیاز دارید که کدنویسی و طراحی رابط کاربری اپلیکیشنتان را بر اساس آخرین استاندارد‌های روز دنیا گردآوری نمایید. از طریق Paletton ،Google Resources و Google Devices می‌توانید به مجموعه عظیمی از استانداردها و ابزار‌های مخصوص ساخت رابط کاربری دسترسی داشته باشید.

امیدواریم که با معرفی این منابع توانسته باشیم کمکی هرچند کوچک، به جامعه توسعه دهندگان کشور عزیزمان کرده باشیم.