معاون وزیر ارتباطات از بهبود تعرفه خدمات دیتا در ماه جاری خبر داد

معاون وزیر ارتباطات از بهبود تعرفه خدمات دیتا در ماه جاری خبر داد

آقای نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از تلاش به منظور بهبود تعرفه‌ی خدمات دیتا در ماه جاری خبر داد. او در گفت و گویی از پیگیری امور برای بهبود تعرفه‌ی خدمات دیتا در ایام دهه‌ی فجر گفت و در مورد میزان تحقق وعده‌های داده شده‌ی دولت یازدهم در ماه‌های آخر فعالیت در زمینه‌ی اینترنت صحبت کرد.

بیشتر بخوانید:

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات درباره‌ی تحقق وعده‌های دولت تدبیر و امید در مورد اینترنت اظهار داشت:

آقای رییس جمهور دسترسی مردم به اطلاعات و دانش از طریق شبکه‌های اطلاعات ملی و همچنین دسترسی به اینترنت بین‌الملل را جزو حقوق شهروندی مردم می‌دانند و بر همین اساس از ابتدای دولت در این باره تلاش‌های متعددی صورت گرفته است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با اعلام رشد تقریباً 10 برابری خدمات دریافتی مردم در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد:

البته در مجموع شرایط حوزه‌ی فاوا به گونه‌ای است که هر قدر در آن تحول رخ داده و کار شود همچنان جای کار وجود دارد. بر همین اساس برای رسیدن به نقطه و جایگاه مطلوب باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

آقای جهانگرد در ادامه گفت:

ما هنوز در جایگاه 13 یا 14 منطقه قرار داریم در حالی که طبق برنامه‌ی توسعه باید رتبه‌ی دوم منطقه را به خود اختصاص می‌دادیم. متأسفانه غفلت از سرمایه‌گذاری و تدابیر لازم در دو دولت گذشته موجب شد با شکافی در این حوزه مواجه شویم. ما نیز در دولت برای حل این موضوع تلاش‌های متعدد کردیم، اما همچنان این عقب‌ماندگی‌ها به طور کامل جبران نشده است.

وی در نهایت سخنان خود را این‌گونه پایان داد:

به هر حال اکنون مردم کشور در نقاط مختلف از طریق شبکه موبایلی و ثابت امکان دسترسی به دیتا را دارند. البته در جریان ارائه‌ی این خدمات طبیعتاً نکاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در حوزه‌ی بهبود نظام تعرفه‌گذاری یا نظام مهندسی کار، پیگیری‌های متعددی در وزارت آمریکا انجام می‌شود و امیدواریم در ایام دهه فجر اخبار جدیدی دراین زمینه اعلام شود. در حال حاضر برای ارائه‌ی تعرفه‌های بهتر در خدمات دیتا و همچنین دسترسی به کیفیت بهتر سرویس‌ها تلاش‌های متعددی در حال انجام است و این امور مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اعلام خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید