به بهانه آغاز طرح ملی ترابردپذیری؛ بیشترین ترابردها به کدام اپراتور بوده است؟

آغاز به کار طرح ترابردپذیری

صبح امروز طرح ملی ترابردپذیری شماره همراه پس از گذشت چند روز که به صورت آزمایشی در حال اجرا بود، آغاز شد که بر اساس آن سرعت اجرای این فرآیند به چندین برابر گذشته خواهد رسید.

در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح ترابردپذیری وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول با اشاره به آن که چیزی حدود یک سال بر روی این طرح کار شده است عنوان کرد که همراه اول تمام بخش‌های شبکه را اعم از سوئیچ‌های گیت وی، سیستم‌های بیلینگ و شارژینگ را به‌روزرسانی و اصلاح کرده است. وی با بیان به وجود آمدن فرصت بزرگ همراه با طرح ملی ترابردپذیری گفت:

در راستای این پروژه 45 پروژه تعریف کردیم که 25 مورد انجام شده است. یکی از پروژه‌های ما حجم سنگین توسعه شبکه بود به نحویکه برنامه چهار ساله خود را ظرف یک سال انجام دادیم. در حال حاضر حدود یک میلیون مشترک اپراتورهای دیگر از خدمات رومینگ ملی ما استفاده می کنند.

در سویی دیگر علیرضا قلمبر مدیرعامل ایرانسل با بیان آن که این شرکت 16 هزار نفر ساعت روی این پروژه کار کرده است عنوان کرد که به‌روزرسانی 90 سامانه و زیرسامانه BSS و VAS اپراتوری را در دستور کار قرار داده بوده‌اند. وی همچنین عنوان می‌کند که ایرانسل انجام تست‌های داخلی و پیاده سازی راه حل برای راستی آزمایی این پروژه را هم داشته است.

 بیشترین ترابردها به سوی رایتل بوده است

در انتها نوبت به سید مجید صدری مدیرعامل رایتل رسید تا در این مراسم با اشاره به آن که بیشترین ترابردها به رایتل صورت گرفته است، عنوان کند:

البته آقای وزیر و مسئولان گفته بودند که این موضوع گفته نشود که با اجازه از ایشان این کار را کردم. 20 درصد سهم بازار دیتا در اختیار ما است و 11500 نفر روز روی اجرای این پروژه وقت گذاشتیم. البته ترابردپذیری تجربه ناموفقی را نیز در یک کشور به همراه داشته است. کنیا سال 2011 این طرح را انجام داد اما به دلیل اینکه اغلب مشترکان چند سیم کارته بودند یا احساس نگرانی می‌کردند با شکست مواجه شد.