سرانجام جمع آوری گوشی‌های قاچاق از پاساژ علاءالدین تهران آغاز شد

جمع آوری گوشی‌های قاچاق از پاساژ علاءالدین تهران

پس از کش و قوس فراوان در اجرای طرح رجیستری موبایل و جمع آوری تلفن‌های قاچاق بازار کل کشور، صبح امروز مأمورین نیروی انتظامی و ظابطین ذی صلاح با حضور در پاساژ علاءالدین تهران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای توزیع تلفن‌های هوشمند ایران اقدام به اجرای این طرح و برخورد با متخلفان کردند.

در همین راستا ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با استقبال از اراده دولت در برخورد با خاطیان و قاچاقچیان این حوزه اعلام کرد که این طرح محدود به پاساژ، منطقه و یا برند خاصی نیست بلکه تمامی دستگاه‌های تلفن هوشمندی که در مراکز فروش کشور موجود هستند شامل این طرح می‌شوند. درستی با بیان آن که پدیده‌ی قاچاق مدت‌هاست در بازار این حوزه جولان می‌دهد گفت:

هم اکنون با توجه دولت به این مقوله، شرایطی ایجاد خواهد شد تا گوشی های موبایل به صورت قانونی در راستای حمایت از مصرف کنندگان در بازار یافت شود. برای جلوگیری از ورود گوشی های قاچاق باید تمهیداتی برای واردکننده درنظر گرفته شود و محدویتی برای واردکننده ایجاد نکند تا افراد بتوانند به راحتی در این بازار فعالیت کنند.

وی با اشاره به آن که تا قبل از این طرح به خاطر تحریم‌های اعمالی، شرکت‌های خاص قادر به احداث نمایندگی رسمی در ایران نبودند گفت که وارد کنندگان تلفن‌های هوشمند در ابتدا باید از وزارت صنعت مجوز فعالیتی را داشته باشند و در آینده این طرح از مبادی ورودی انجام خواهد شد. درستی معتقد است که حدود 300 هزار واحد صنفی خرید و فروش تلفن هوشمند در تهران وجود دارد و موضوع قاچاق تنها بخش کمی از آن‌ها را تشکیل می‌دهد. با این حال با اراده و عزم ملی به وجود امده خیلی سریع این تعداد نفرات نیز دست از کار خود خواهند کشید. با این حال همچنان شاهد فروش تلفن‌های هوشمند مختلفی در فروشگاه‌های اینترنتی هستیم که باید تدابیری نیز برای آن عده از افراد لحاظ شود.

درستی در ادامه اشاره می‌کند که جو بازار نباید به خاطر برخورد با متخلفان نا آرام شود:

برخورد با پدیده قاچاق باید مورد استقبال فروشندگان قرار گیرد و بازار را از رکود فعلی خارج کند. کالاهایی که دارای فاکتور خرید و تاییدیه گمرک هستند شامل کالاهای قاچاق محسوب نشده و فروشندگانی که فاکتور معتبر خرید دارند نباید نگران اجرای این طرح باشند.

لازم به ذکر است، از صبح امروز شاهدان عینی اعلام کرده‌اند که نیروهای انتظامی با حضور در پاساژ علاءالدین تهران با متخلفان و عوامل مؤثر در امر کالای قاچاق برخوردهایی را انجام داده‌اند و حتی گزاش می‌شود که در همین راستا 4 نفر نیز دستگیر شده‌اند.

1 دیدگاه

Comments are closed.