سرویس جیمیل و ثبت 1 میلیارد کاربر فعال در طول ماه

یک میلیارد کاربر فعال جیمیل

وقتی به اطلاعات کاربری هر فردی نگاهی می‌اندازیم حتماً یک آدرس جیمیل در آن یافت می‌کنیم. این سوال پیش می‌آید که دقیقاً جمعیت کل این آدرس‌های جیمیلی چقدر است؟ مدیرعامل شرکت گوگل آقای سوندار پیجای در تازه ترین مصاحبه خودش عنوان کرده که سرویس جهانی جیمیل هم اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال را به صورت ماهیانه تحت پشتیبانی خود قرار می‌دهد.

از طرفی دیگر اپلیکیشن جیمیل نیز بیش از یک میلیارد دانلود را در گوگل پلی پس از 2 سال حضور تجربه کرده است. بنابر این حدس آنکه کاربران جیمیلی بیش از یک میلیارد باشند چندان دشوار هم نیست. علاوه بر آن در سال 2012 میلادی بود که کمپانی گوگل عنوان کرد که در آن زمان ماهانه حدود 425 میلیون کاربر فعال را به صورت ماهیانه تحت پوشش خود قرار داده است، پس 100 درصد در طول این 3 سال و دو ماه بدون شک چنین آماری بیش از دو برابر شده است.

البته گوگل به این موضوع اشاره نکرده است که آیا کاربران موبایلی اش نیز تغییری را داشته اند یا خیر. بر اساس آخرین آمار حدود 75 درصد کاربران سرویس جیمیل از طریق تلفن‌های هوشمند خود وارد حساب کاربریشان  می‌شوند و از آنجا که گوگل به این موضوع اشاره ای را نداشته است، به نظر می‌رسد که شاهد تغییر در وضعیت این آمار نبوده ایم.

در هر صورت می‌توان این آمار را یک دستاورد خوب برای گوگل خواند که کمک شایانی را به افزایش سهام این کمپانی می‌کند و  یک قدم دیگر این کمپانی را به تصاحب مقام با ارزش ترین کمپانی جهان نزدیکتر می‌کند.