مدیر مایکروسافت، مدیرکل وزارت ارتباطات شد

روح الله رحمانی مدیر مایکروسافت

امیرحسین دوایی (معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات) با هدف تحقق برنامه ریزی و کمک به ساماندهی امور ایجاد و توسعه کریدور فناوری اطلاعات و همچنین توسعه نظام نوآوری بخشی ارتباطات از طریق تعامل و همکاری با دانشگاه‌ها، پژوهشکده ها و مؤسسات آموزش عالی جناب آقای روح الله رحمانی را به عنوان مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری معرفی کرد.

روح الله رحمانی که برای بسیاری از فعالان حوزه فناوری چهره‌ای آشنا است، متولد و بزرگ شده ایالات متحده بوده و دارای مدرک دکترای هوش مصنوعی یادگیری ماشین از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس است. رحمانی که سابقه مدیریتی در شرکت‌های بزرگ فناوری جهان نظیر مایکروسافت و آمازون را در رزومه خود به ثبت رسانده است، اکنون به عنوان استادیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران مشغول به فعالیت است.

در حکم انتصاب رحمانی، بر تعامل و توسعه همکاری‌های دانش محور با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و مؤسسات آموزش عالی جهت شناسایی، به کارگیری و ارتقای ظرفیت‌های علمی پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری در شناسایی و تعیین و اولویت‌های فناوری‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمک به برنامه‌ریزی طرح‌ها و پروژه‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تأکید شده است.

کمک به تدوین و پایش برنامه‌های حمایتی برای ارتقای بازار و سطح فناوری شرکت‌های دانش بنیان بخش ICT و کمک به ساماندهی و بهینه‌سازی امور پژوهش و توسعه در بخش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل و همکاری با پژوهشگاه‌های وابسته از دیگر اهدافی است که در حکم انتصاب روح الله رحمانی قابل مشاهده است.