نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت منتشر شد؛ آغاز افزایش از ماه آینده

هفته گذشته کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات جلسه‌ای را با ریاست آقای محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل داد و بر اساس آن مصوب شد که قیمت استفاده از اینترنت کاهش یافته و نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت نیز افزایش یابد. اینک یک هفته از جلسه مذکور می‌گذرد و نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت منتشر شده است.

به گزارش ایرنا محمود واعظی شنبه شب در حاشیه دیدار با فعالان بخش خصوصی حوزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی درباره نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت گفت:

تعرفه هر پالس (هر دقیقه) مکالمه با تلفن ثابت که در حال حاضر 30 ریال است، از یکم تیرماه سال جاری با افزایشی 15 ریالی به 45 ریال خواهد رسید. افزایش قیمتی که در تعرفه تلفن ثابت اعمال خواهد شد در مقایسه با تلفن همراه که تعرفه هر دقیقه مکالمه آن اکنون 14 تا 18 برابر هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت است ، خیلی زیاد نیست. گمان می‌کردیم که با تعرفه قبلی (30 ریال برای هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت) هموطنان بیشتر از گذشته به سمت استفاده از تلفن‌های ثابت روی آروند؛ با این حال چنین اتفاقی رخ نداد تا همه چیز به ضرر ما تلفن ثابت تمام شود.

محمود واعظی نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت را اعلام کرد
محمود واعظی

وی در ادامه درباره کشیده شدن فیبر نوری به درب منازل با بیان اینکه هیچ زمان قول نداده بودم از ابتدای امسال فیبر نوری به درب منازل برود، گفت:

این کار به سرمایه گذاری بسیار عظیمی نیاز دارد تا بتوان آن را اجرا کرد.

واعظی سرمایه گذاری مورد نیاز را حدود 70 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:

دولت قرار نیست در این پروژه سرمایه گذاری کند و این امر به بخش خصوصی واگذار شده است. اکنون و با حمایت از یک شرکت داخلی که پروانه اختصاصی برای واگذاری و بردن فیبر نوری به منازل دارد، تلاش می شود با مذاکره با شرکت های خارجی و داخلی سرمایه لازم فراهم شود .

در انتها وی ابراز امیدواری کرد در نیمه دوم امسال این کار با سرعت بیشتری شروع شود.

نرخ تعرفه جدید تلفن ثابت

  • هزینه هر دقیقه مکالمه از تلفن همراه دایمی اول به تلفن ثابت 570 ریال و از تلفن همراه دایمی اول به دایمی اول نیز 570 ریال است.
  • هزینه هر دقیقه مکالمه از تلفن همراه دایمی اول به اپراتور دوم ( ایرانسل) و اپراتور سوم( رایتل) 625 ریال است.
  • هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتور دوم 499 ریال است.
  • هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتور سوم نیز 499 ریال است.