هواوی رابط کاربری Emotion UI 5.0 را در پاییز منتشر می‌کند

هواوی رابط کاربری Emotion UI 5.0 را در پاییز منتشر می‌کند

شرکت هواوی هم همانند بیشتر شرکت‌های چینی برای محصولات اندرویدی، از رابط کاربری مخصوص به خود استفاده می‌کند. این غول صنعتی چینی، قصد دارد نسخه پنجم از رابط کاربری خود با نام Emotion UI را در فصل پاییز در اختیار کاربران خود قرار دهد.

هواوی همیشه نگاهی خاص و ویژه بر رابط کاربری Emotion UI داشته است و در هر بروزرسانی، بهبودها و ویژگی‌های زیادی به آن افزوده و این رابط کاربری تا به امروز پیشرفت های فراوانی را به خود دیده است. به دلیل شباهت بسیار زیاد Emotion UI به رابط کاربری آیفون، هواوی همیشه مورد انتقاد کاربران واقع شده است اما با این حال پیشرفت آن در سال های اخیر قابل چشم پوشی نیست و حتی توانسته برای خود طرفدارانی را نیز بدست آورد. امروز خبری در دنیای وب منتشر شده است که خبر از انتشار نسخه پنچم Emotion UI هواوی را در فصل پاییز می دهد.

به نقل از منابع موثق، هواوی قصد دارد در پاییز یک بروزرسانی بزرگ برای رابط کاربری خود ارائه دهد و طراحی آن را به اندروید خام نزدیک‌تر سازد. رابط کاربری Emotion UI 4.1 که آخرین نسخه رسمی منتشر شده است فاصله زیادی با المانهای طراحی اندروید و متریال دارد و منوهای آن بسیار پیچیده و رنگارنگ است.

رابط کاربری هواوی

به گفته لی چانگ ژو مدیر بخش موبایل هواوی، هدف از این ساده سازی، حرکت به سوی رابط‌کاربری و هم سو سازی با اندروید خام، جذب بیشتر مخاطبین در بازارهای غربی است. اما چانگ ژو قول داده است که در نسخه جدید رابط کاربری Emotion UI همچنان شاهد شخصی سازی های زیاد و ویژگی‌های اختصاصی نسل‌های قبلی آن باشیم.

انتظار می‌رود Emotion UI 5.0 در سه ماهه سوم سال 2016 معرفی شود. بدلیل برگزاری رویداد IFA 2016 برلین در سه ماهه سوم، احتمال معرفی همزمان آن با این رویداد وجود دارد به خصوص که نسل سوم میت در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.