گوگل مپ ایرانی آماده بهره برداری شد

گوگل مپ ایرانی

در جهت ارائه خدمات بومی بر بستر طرح جویشگر ملی، قرار است به زودی نسخه تجاری گوگل مپ ایرانی رونمایی شود. بنابر ادعای توسعه دهندگان این پروژه، نقشه بومی ایران در برخی از زمینه‌ها حتی از گوگل مپ نیز قدرتمندتر ظاهر خواهد شد.

چندی قبل از آغاز پروژه تولید محتوا در جهت اقتصاد مقاومتی، مجری این طرح خبر از شناسایی 2 شرکت تولید محتوای دیجیتالی برای اجرای زیرساخت‌های مربوط به پروژه گوگل مپ ایرانی (زیر پروژه جویشگر بومی) خبر داده بود. خسرو سلجوقی مجری پروژه تولید محتوا از عملیاتی شدن پروژه بومی نقشه بومی ایران مبتنی بر اطلاعات مکان محور سخن گفت و از اعلام فراخوان و شناسایی دو شرکت برای آغاز و توسعه زیرساخت‌های این پروژه خبر داد.

به گفته‌ی سلجوقی این طرح قابلیت‌هایی را به ارمغان خواهد آورد نا خدماتی مبتنی بر داده‌های تصویری و نقشه‌ها فراهم شود. لازم به ذکر است که در سی و هشتمین جلسه از مجموعه جلسات شورای راهبری طرح جویشگر بومی، طرح نقشه آنلاین (گوگل مپ بومی) با عنوان «نقشه بومی ایران» توسط طراح این پروژه ارائه شد.

طی این نشست که در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری کشور (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) برگزار شد، مجری پروژه مذکور (محمدرضا فیروزآبادی) نتیجه‌ی حاصله از نقشه بومی کشور را به حاضرین جلسه ارائه کرد و در بخش‌هایی آن را با گوگل مپ به مقایسه گذاشت. به گفته حاضرین جلسه با توجه به این مراسم رونمایی اولیه، می‌توان نقشه بومی ایران را حتی فراتر از گوگل مپ دانست و در نسخه ایرانی این سرویس مکان یابی ما شاهد ارائه جزئیات بهتری نیز هستیم. فیروزآبادی این وعده را به حاضرین داد که به زودی نسخه تجاری این نقشه عرضه خواهد شد.