خلاقیت کده: ۱۰ لایف هک تابستانی که گرما را از سرتان می پراند!

با رسیدن تابستان و فصل گرما، همواره به دنبال راه‌هایی برای آسان‌تر کردن کارها هستیم. اکثر لایف هک‌ها برای صرفه جویی در وقت و پول طراحی می‌شوند، پس فرقی نمی‌کند که ترجیح می‌دهید هنگام تابستان بیشتر وقتتان را در منزل سپری کرده یا مثل بقیه‌ی فصول به فعالیت‌های عادی بپردازید یا حتی به مسافرت بروید، در ادامه ۱۰ لایف هک عنوان شده که مطئنا خیلی برایتان کارامد خواهند بود، پس در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱. دوست دارید پس از خستگی از کار زیاد صورتی با طراوت داشته باشید؟ می‌توانید با آب لیمو وکمی شکر یک محلول معجزه گر برای صورتتان درست کنید. آب چند تکه لیمو را در یک فنجان کوچک بگیرید و کمی شکر به آن اضافه کنید. سپس محلول را با حرکات دایره‌ای روی صورت خود بمالید. شکر منافذ صورت شما را باز کرده و اسید سیتریک موجود در لیمو به منزله‌ی یک کرم لایه بردار عالی عمل می‌کند. به یاد داشته باشید که درپایان کار صورتتان را بشویید.

۲. می‌توانید برای برطرف کردن بوی نامطبوع کفش‌ها و کتانی‌ها، شب تا صبح یک چای کیسه‌ای داخل آن بگذارید.

۳. می‌توانید از گیره‌های لباس به عنوان پایه برای مسواک استفاده کنید.

۴. می‌توانید در هنگام سفر حجم کیف لوازم آرایش خود را کم کرده و از ریمل به‌عنوان خط چشم  هم استفاده کنید. فقط کافی است با قلم ابرو به ریمل بکشید و مثل خط چشم معمولی آن را استفاده کنید.

۵. می‌توانید یک بطری را تا نصفه آب کرده و بگذارید یخ بزند و در هنگام استفاده روی آن آب بریزید. آب هم به سرعت خنک می‌شود و هم لازم نیست منتظر بمانید تا کم کم یخ بطری آب شود.

۶. اگر می‌خواهید غذا به کباب پز یا باربیکیو نچسبد، می‌توانید ماهی‌ها را روی لیموها بگذارید و طبخ کنید، این کار عطر وبو و مزه‌ی بهتری هم به آن می‌بخشد.

۷. وقت ندارید منتظر خنک شدن چای یا قهوه‌تان بمانید؟ می‌توانید با چای  یا قهوه مکعب‌های یخی درست کرده و آن را داخل فنجان بیندازید، اینجوری هم زودتر خنک می‌شوند و هم مزه‌ی رقیق و آبکی نمی‌دهند.

۸. کوسن‌ها یا بالش‌هایی که صاف شده‌اند را ۱ الی ۲ ساعت زیر آفتاب بگذارید تا به حالت اولیه‌ی خود بازگردند.

۹. اگر می‌خواهید بستنی نرم و تازه بماند و هنگام گذاشتن داخل فریزر از این تکه‌های یخی و برفکی داخلش به وجود نیاید، می‌توانید آن را داخل یک پلاستیک در بسته گذاشته و سپس آن را داخل فریزر قرار بدهید.

۱۰. می‌توانید از کاغذهای کوچک مخصوص شیرینی یا کاپ کیک برای جلوگیری از ریختن و آب شدن بستنی روی دست‌ها(مخصوصاً بچه‌ها) استفاده کنید.

خلاقیت کده ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید