روزانه صد میلیون تماس صوتی در واتس اپ برقرار میشود

روزانه صد میلیون تماس صوتی در واتس آپ برقرار میشود

گذشت آن روزها که اسکایپ برنامه اصلی و پیش فرض کاربران برای برقراری تماس صوتی رایگان راه دور به شمار می‌رفت و حالا با رشد و محبوبیت روزافزون برنامه‌های پیام رسان که بیشتر آن‌ها از قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری برخوردارند کاربران برای تماس با دوستان و خانواده خود انتخاب‌های زیادی پیش رو دارند.

اپلیکیشن شناخته شده و معروف واتس اپ که در سال 2014 با قیمت 19 میلیون دلار توسط فیسبوک خریداری شد یکی از مهمترین مهره‌های این رقابت است که در بسیاری از کشورها بازار را در اختیار گرفته و توسط میلیون‌ها نفر برای پیام رسانی، تماس تصویری و صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

واتس اپ که ماهانه حدود 1 میلیارد کاربر فعال دارد اکنون توانسته به یکی دیگر از اهداف خود در زمینه تماس صوتی نیز دست یابد و طبق اعلام رسمی واتس اپ، روزانه بیش از صد میلیون تماس صوتی در این برنامه برقرار میشود. اگرچه این رقم گیج کننده و سرسام آور است اما نکته تحسین بر انگیز این است که واتس اپ در حالی همچنان با فاصله زیاد در صدر رقابت در بین برنامه‌های پیام رسان قرار دارد که رقیبان قدرتمندی نظیر اسکایپ، لاین، وایبر و سایر برنامه‌هایی که از تماس صوتی پشتیبانی می‌کنند همچنان در این رقابت حضور دارند و این در حالیست که بیشتر این برنامه‌ها پیش از واتس آپ امکان ارائه تماس صوتی را به کاربران خود معرفی کرده بودند اما واتس آپ اواسط سال گذشته بود که توانست این قابلیت را به صورت عمومی در اختیار تمام کاربرانش بگذارد. جالب اینجاست که ورژن واتس اپی که در گوگل پلی وجود دارد هنوز هم با پشتیبانی از تماس تصویری ارائه نمی‌شود در حالیکه بسیاری از رقبای ذکر شده واتس اپ مدت‌هاست از این امکان برخوردارند.

در همین رابطه اپلیکیشن متعلق به مایکروسافت، اسکایپ، ماهانه 300 میلیون کاربر فعال دارد اما این کمپانی بر خلاف واتس اپ آمار و جزییات دقیقی از تعداد تماس‌های روزانه کاربرانش منتشر نکرده است. در مجموع با توجه به مجبوبیت روز افزون برنامه‌های پیام رسان و مزیت‌هایی که آن‌ها نسبت به تماس‌های معمولی ارائه می‌دهند جای تعجب نیست که امروزه این برنامه‌ها در اوج خود قرار دارند و آمار مصرف آن‌ها به این شکل در آمده است.