چگونه فرمت نمایش تاریخ ویندوز را به صورت دلخواه درآوریم؟

تاریخ ویندوز

پیرو آموزش‌های شخصی سازی ویندوز، به مبحث تغییر فرمت نمایش تاریخ ویندوز می‌رسیم. در حال حاضر دو فرمت تاریخ به صورت گسترده و جهانی وجود دارد که بر اساس آن در ابتدا ماه،روز و سپس سال قرار می‌گیرد. فرمت دیگر نیز روز،ماه و سال است که اکثراً در مناطق آسیایی از آن استفاده می‌شود.

Untitled-2فرمت پیشفرض: همانطور که می‌دانید ویندوز از علامت / در بین روز و ماه و سال استفاده می‌نماید.

اما حالا اگر به هر دلیلی احساس کردید که این فرمت باب میل شما نبوده و یا قصد دارید تا با سایر کاربران ویندوزی متفاوت باشید، می‌توانید تغییراتی را در نحوه نمایش تاریخ ویندوز اعمال نمایید.

ویندوز 7 : ابتدا استارت ویندوز را بزنید. سپس در قسمت جستجو عبارت Region and language را تایپ کرده و سپس کلید اینتر را بفشارید تا پنجره تنظیمات مربوطه باز گردد.

win-date-format

+ پس از باز شدن پنجره Region and language در قسمت پایین و سمت راست پنجره، بر روی کلید …Additional settings کلیک کرده تا پنجره جدیدی ظاهر شود.

+ از زبانه‌های بالای صفحه، زبانه Date  را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات تاریخ شوید. حال در میانه صفحه یک قسمت به نام Date formats مشاهده می‌نمایید که در زیر آن کادری به نام Short date وجود دارد. این کادر نحوه نمایش تاریخ ویندوز را تعیین می‌کند. شما می‌توانید به جای عبارت / از هر عبارت دیگری که به نظرتان زیباتر است استفاده نمایید.علاوه بر آن قادر خواهید بود تا با تغییر جایگاه روز و سال و ماه، آن را بر اساس منطقه خود تنظیم نمایید.

win-date-format-change

2015-11-18_21-10-01

ویندوز 10 : بر روی ساعت ویندوز کلیک کرده سپس از قسمت پایین سمت چپ آن گزینه Date and time settings را انتخاب نمایید.

win10-1

+ در پنجره جدید باز شده از سمت چپ، بر روی گزینه Region and language کلیک نمایید. حال نوشته آبی رنگ انتهای پنجره تحت عنوان Additional date time & regional settings را انتخاب نمایید.

win10-2

+ در پنجره باز شده، از گزینه های سمت راست زیرمجموعه Region گزینه Change date time or number formats را انتخاب نمایید. سپس در پنجره باز شده بر روی کلید …Additional settings کلیک نمایید.
ماباقی مراحل همانند ویندوز 7 می‌باشد.

win10-4