فاکسکان به دنبال خرید تکنولوژی OLED شارپ به مبلغ 3.8 میلیارد دلار

فاکسکان به دنبال خرید تکنولوژی OLED شارپ به مبلغ 3.8 میلیارد دلار

چند سال پیش، اپل اعلام کرد که می‌خواهد به میزان 1 میلیارد دلار در شرکت شارپ برای تولید صفحه‌نمایش تلفن‌های هوشمند با وضوح بالا سرمایه گذاری کند. اما پس از آن شارپ دچار مشکلات شدید مالی و سپس رکود شد و این شرکت نتوانست موفق به تولید صفحه‌نمایش آیفون‌ها و آیپدها شود و در نهایت سرمایه‌گذاری اپل در شارپ به 100 میلیون دلار محدود شد.

به امروز برگردیم؛ مونتاژ کننده گوشی‌های آیفون یعنی شرکت فاکسکان منتظر چراغ سبز مقامات چینی برای خرید شارپ به مبلغ 3.8 میلیارد دلار است. شارپ تولید کننده گوشی‌های هوشمندی است که نسبت صفحه‌نمایش آن به پنل جلو آن بسیار بالا است، اما این تلفن‌های هوشمند تنها در کشور ژاپن به فروش می‌رسند.

در واقع دانش فنی شرکت شارپ به فاکسکان کمک خواهد کرد تا در آینده پاسخ‌گو به نیازهای اپل و تامین صفحه‌نمایش‌های OLED برای آیفون‌های 2017 و احتمالا نسل‌های بعدی آن شود. شایعه شده است که شارپ در حال کار برای اپل و ایجاد صفحه‌نمایش‌های OLED است اما در حال حاضر با کمبود بودجه روبرو شده و از طرف دیگر هزینه تولید این صفحه‌نمایش‌ها برای شارپ نسبت به دو رقیب دیگرش، سامسونگ و ال‌جی بسیار بیشتر است. همین موضوع نیز سبب شد تا برخی پیش‌بینی کنند که اپل سال دیگر نیز تولید صفحه‌نمایش‌های آیفون خود را به سامسونگ خواهد سپرد.

با تجهیزات تولید فاکسکان و سرمایه اپل، ممکن است این سه شرکت با همکاری هم موفق به تولید صفحه‌نمایش‌های OLED شوند تا از این طریق، اپل وابستگی خود را به رقیب اصلی خود در صنعت گوشی‌های هوشمند کاهش دهد. از سوی دیگر شارپ موفق به ثبت اختراع صفحه‌نمایش‌های جدید IGZO شده که بسیار کم مصرف هستند و اجازه می‌دهد گوشی با یک بار شارژ و حتی با وجودو روزولوشن 4K، تا دو روز روشن بماند. همکاری این سه شرکت می‌تواند مزایای زیادی برای هر سه آنها داشته باشد.