خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند

خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر میکند

ایده‌های ساده گاه منجر به اتفاقاتی می‌شوند که در نهایت زندگی راحت‌تری را برای ما به ارمغان می‌آورند. ذهن انسان خلاق است و این خلاقیت اگر در جهت درست به کار گرفته شود قطعاً نتایج شگفت انگیزی در پی خواهد داشت. امروز و در بخش خلاقیت کده دیجی رو قصد داریم مفاهیم خلاقانه جدیدی را به شما نشان دهیم تا با بهره گیری از کمترین امکانات به آسودگی و راحتی در زندگی خود برسید.

در اولین بخش به سراغ یکی از مشکلات روزمره که اغلب با آن سر و کار داریم می‌رویم: خارج کردن خمیر دندان تا قطره آخر!

شرایطی را تصور کنید که به مسافرت رفته‌اید یا در آخرین ساعات شب برای بهداشت دهان و دندان خود قصد استفاده از مسواک دارید اما متوجه می‌شوید خمیر دندان شما تمام شده و از طرفی امکان خرید خمیر دندان جدید نیز برای شما در آن زمان وجود ندارد. خب در این شرایط کافی است کمی از ذهن خلاق خود کمک بگیرید و این مراحل را انجام دهید:

یک میله فلزی نازک را مطابق شکل علامت گذاری کنید و سپس با انبر دست آن را خم کنید.

2 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 2 9

پس از خم شدن میله، دو طرف انتهایی آن را مانند شکل با چسب به هم متصل کنید.

4 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 4 9 سپس انتهای خمیر دندان را از میان میله‌ها عبور دهید و میله را به سمت محفظه خروجی خمیر دندان بالا بکشید.

5 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 5 8خب تمام شد! به این شکل آخرین قطره خمیر دندان نیز از آن خارج می‌شود و هم می‌توانید به سلامت دندان‌های خود برسید و هم اینکه در مصرف خمیر دندان تا آخرین قطره صرفه جویی کنید!

6 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 6 8


در مرحله دوم قصد داریم به سادگی و با کمترین امکانات یک اره جیبی بسازیم

به این روش اگر زیاد با اره سر و کار دارید به راحتی میتوانید یک نوع کوچک آن را همواره با خود همراه داشته باشید.

برای این منظور تنها به یک تیغ موکت بری نیاز داریم.

11 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 11 2

ابتدا مطابق تصویر بخش پلاستیکی انتهای تیغ را جدا کنید تا به این وسیله بتوانید خود تیغ را از داخل محفظه پلاستیکی بیرون آورید.

12 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 12 1سپس یک اره آهن بری کوچک را مطابق اندازه قاب پلاستیکی تیغ موکت بری کوتاه کنید.

14 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 14 1 در این مرحله، اره آهن بری را به جای تیغه اصلی در محفظه پلاستیکی تیغ موکت بری قرار دهید.

16 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 16 1هم اکنون یک اره جیبی همراه دارید که در هر جا و هر زمان می‌توانید به راحتی با آن چوب یا آهن را برش دهید.

18 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 18 1


در سومین قدم با نحوه ساخت یک پنکه کوچک خانگی آشنا خواهیم شد.

بدین منظور ابتدا یک سی دی را مانند تصویر زیر با ماژیک به 8 قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم.

113 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 113سپس با قیچی به صورت یکی در میان مثلث‌های ساخته شده را برش می‌دهیم و از سی دی جدا می‌کنیم تا یک پره داشته باشیم.

123 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 123سپس برای دادن پیچش در هر پره، آن‌ها را روی شعله قرار می‌دهیم و به صورت پره‌های یک پنکه پیچ می‌دهیم. اکنون که پره پنکه خود را ساختیم به سراغ موتور آن می‌رویم. ابتدا یک کارت کاغذی را به شکل دایره برش می‌دهیم و در مرکز آن یک سوراخ ایجاد می‌کنیم تا آرمیچر را از آن عبور دهیم و سپس آن  را به پره خود متصل می‌کنیم.

اکنون نوبت به سیم کشی آرمیچر می‌رسد.یک کابل یو اس بی را با سیم چین برش دهید و سپس سیم‌های کابل یو اس بی را به سیم آرمیچر وصل کنید و برای استحکام آن یک فلز دور آن بپیچید.

133 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 133حالا وقت این رسیده که ظاهر پنکه خود را زیبا کنید، ابتدا می‌توانید به وسیله اسپری پره‌های پنکه را رنگ کنید و سپس سیم پنکه را روکش بکشید تا محصول ساخته شده زیبا و حرفه‌ای به نظر برسد.

143 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 143اکنون کافی است سیم یو اس بی را به پورت یو اس بی لپتاپ یا کامپیوتر خود وصل کرده و دیوایس خود را روشن کنید تا پنکه شما با قدرت تمام شروع به چرخش کند.

155 خلاقیت کده: 3 راهکار ساده که زندگی شما را راحت تر می‌کند 155

امیدواریم از این قسمت از خلاقیت کده دیجی رو لذت برده باشید و این ایده ها در زندگی شما مفید واقع شوند.

خلاقیت کده هر شب ساعت 19 از دیجی رو

3 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید