آی او اس 9 بر روی 88 درصد از دستگاه‌های ممکن نصب شده است

آی او اس 9 بر روی 88 درصد از دستگاه‌های ممکن نصب شده است

طبق اعلام اپل بر روی صفحه توسعه دهندگان، 88 از دیوایس هایی که قابلیت ارتقا به آی او اس 9 را داشته‌اند، این نسخه از این سیستم عامل را دریافت کرده‌اند. به عبارت دیگر از هر 10 آیفون، آیپد یا آیپاد بر روی 9 تای آن‌ها iOS 9 نصب شده است.

apple2با وجود انتشار احتمالی آی او اس 10 در مراسم هفته آینده اپل یا روزهای پس از آن، اپل امیدوار است آمار راضی کننده آی او اس 9 را در نسخه جدید این سیستم عامل نیز تکرار کند. در کنار این آمار تحسین برانگیز، ای او اس 9 همچنین تا پایان ماه سپتامبر 2015 و با گذشت یکماه از انتشار این نسخه، بر روی 50 درصد از دستگاه‌ها نصب شده بود و در این زمینه نیز در تاریخ این شرکت رکورد دار است.

در حالیکه تمام سیستم عامل‌های مطرح نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند، نمی‌توان انکار کرد که در زمینه سهولت دسترسی به به‌روزرسانی‌های جدید آی او اس در مقایسه با سایرین پیشتاز است و کاربران سایر سیستم عامل‌ها نظیر اندروید و ویندوزفون برای دریافت به‌روزرسانی‌های جدید باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانند. این در حالیست که معمولاً نسخه‌های جدید سیستم عامل iOS بلافاصله برای تمام دستگاه‌های سازگار به صورت مستقیم منتشر می‌شود.

همانطور که قبلاً ذکر کردیم، آی او اس 10 احتمالاً این ماه جایگزین نسخه پیشین خود یعنی آی او اس 9 خواهد شد و کاربران با نصب این به‌روزرسانی جدید امکاناتی نظیر حالت تیره، امنیت بیشتر و اموجی های جدید را در کنار رفع چندین اشکال دریافت خواهند کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید