پوکمون گو جان پسربچه 9 ساله را گرفت

پوکمون گو جان پسربچه 9 ساله را گرفت

عرضه بازی پوکمون گو موجی از هیجان و دیوانگی را در بین بازیکنان به وجود آورد تا جاییکه برخی بازیکنان در موقعیت‌های خطرناک و در حین رانندگی نیز این بازی را ادامه می‌دادند که این اتفاق منجر به وقوع چندین تصادف مختلف شد. با این حال خوشبختانه افرادی که در حوادث پیشین مربوط به این بازی درگیر بودند جان سالم بدر برده بودند و تنها به صورت جزیی آسیب دیده بودند اما اکنون حادثه دیگری رخ داده که متاسفانه منجر به مرگ قربانی شده است.

در این رابطه طبق گزارشی که از Japan Times منتشر شده، یک پسر بچه 9 ساله توسط یک کامیون که راننده آن مشغول انجام بازی پوکمون گو بوده به زیر گرفته شده و راننده پسر بچه را حین عبور از خیابان مشاهده نکرده است. این راننده که پس از وقوع حادثه توسط پلیس دستگیر شده، اعتراف کرده به طور معمول این بازی را در حین رانندگی باز نگه می‌دارد، پسر بچه نیز بلافاصله بعد از تصادف به بیمارستان منتقل می‌شود اما متاسفانه 2 ساعت بعد جان خود را از دست می‌دهد.

در ارتباط با این حادثه، وزارت حمل و نقل ژاپن توییتی با این مضمون منتشر کرده:«روز گذشته، تصادف مهلکی در ایچینومیا رخ داد که منجر به مرگ دانش آموز پایه ابتدایی که قصد عبور از خیابان را داشت، شد. او یک قربانی است و عمر دوباره‌ای به او بازنخواهد گشت اما امیدواریم در آینده مجدداً شاهد چنین تصادفاتی نباشیم.»

آن‌ها همچنین عاجزانه از مردم خواهش کرده‌اند که در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند. نیانتک نیز تلاش می‌کند تا بازیکنان را از انجام بازی در حین رانندگی منع کند و در این رابطه اگر بازی تشخیص دهد کاربر در حین رانندگی از بازی استفاده می‌کند شروع به ارسال پیام‌های هشدار می‌کند و آخرین به‌روزرسانی بازی نیز انجام ویژگی‌های اصلی بازی در حین رانندگی را متوقف می‌کند اما این حادثه نشان می‌دهد شاید این اقدامات نیانتک برای جلوگیری از انجام بازی در حین رانندگی آنطور که باید مفید واقع نشده است.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید