یک صفحه‌کلید دست‌ساز از جنس بتن!

صفحه‌کلید دست‌ساز از جنس بتن

ممکن است شما هم مانند بسیاری از کاربران رایانه‌های شخصی تا به حال به طراحی صفحه‌کلید خود دقت نکرده باشید، اگر چه مهندسانی که آن را تولید کرده‌اند مطمئناً ساعت‌های زیادی را صرف طراحی قسمت‌های مختلف آن نموده‌اند. اما بهتر است بدانید که هزاران فرد علاقه‌مند در سراسر جهان وجود دارند که نه تنها به صورتی کاملاً جدی و عمیق به نوع طراحی صفحه‌کلید خود اهمیت می‌دهند، بلکه برخی از این افراد حتی پا را فراتر گذاشته و خودشان اقدام به طراحی بخش‌های مختلف آن می‌کنند. در مطلب پیش رو به یکی از این نمونه‌های جالب خواهیم پرداخت.

به تازگی یکی از اعضاء وب سایت Reddit با نام کاربری ipee9932cd که از جابجا شدن صفحه کلید خود در هنگام تایپ کلافه شده بوده، قابی از جنس بتن برای صفحه‌کلید خود طراحی کرده و تصویر آن را نیز در قالب یک پست در وب سایت مذکور به اشتراک گذاشته است. جالب است بدانید که تمام این قاب صفحه‌کلید از یک تکه بتن ساخته شده و حتی قسمت اضافه‌ای هم برای قرارگیری راحت‌تر مچ دست بر روی آن تعبیه شده است. شایان ذکر سات که طبق گفته سازنده این صفحه‌کلید ابتکاری، وزن آن در حدود 5.5 کیلوگرم می‌باشد.

صفحه‌کلید بتنیدر واقع مراحل ساخت یک چنین قابی اصلاً هم کار پیچیده‌ای نیست. با توجه به تصاویری که از این قاب منتشر شده است، تنها چیزی که برای ساختن آن لازم دارید، یک جعبه بزرگ برای استفاده به عنوان قالب بتن و همچنین یک جسم هم اندازه با صفحه‌کلید برای درست کردن محل قرارگیری صفحه‌کلید درون قاب، می‌باشد. و البته مقداری بتن برای ریختن درون قالب.

ساخت این قاب در مقایسه با سایر قاب‌های دست‌ساز دیگر بسیار راحت‌تر و کم هزینه‌تر است. زیرا در بسیاری از موارد به لایه‌هایی از جنس اکریلیک و یا فولاد ضد زنگ نیاز است که هزینه بالایی دارند و به راحتی نمی‌توان با آن‌ها کار کرد. در مقابل، برای ساخت یک چنین قاب بتنی، هر شخصی می‌تواند با تهیه یک قالب مناسب و ریختن بتون درون آن به قاب مورد نیاز خود دست پیدا کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید