تست ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس توسط یک موج‌سوار!

موج‌سواری آیفون 7

همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، اپل به تازگی نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود را با نام‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس رونمایی کرده است. در کنار ویژگی‌های برجسته این گوشی‌ها، اپل ادعا کرده که این محصولات جدید توانسته‌اند گواهینامه IP67 را در زمینه مقاومت در برابر نفوذ آب کسب کنند. حال یک شرکت گارانتی الکترونیکی به نام SquareTrade به منظور تست قابلیت ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، از یک موج‌سوار به نام کای لنی (Kai Lenny) کمک گرفته و ویدیوی این آزمون را نیز در اینترنت منتشر کرده است. البته در کنار دو مدل آیفون 7، گوشی‌های نسل قبل این محصول، یعنی آیفون 6 و آیفون 6 اس نیز در این تست شرکت داده شده‌اند.

تست موج‌سواری آیفون 7 (تصویر 1)و اما نتیجه آزمایش

موج‌سوار مذکور هر یک از گوشی‌های هوشمند مورد آزمایش را به تخته موج سواری خود متصل کرده و سپس به مدت 30 دقیقه موج‌سواری نموده است. اما نتیجه این آزمایش بسیار جالب توجه است. در حالی که گوشی‌های هوشمند آیفون 6 و آیفون 6 اس در همان پنج دقیقه اول از کار افتادند، گوشی آیفون 7 توانست به مدت 30 دقیقه موج‌سواری کند بدون اینکه آسیب قابل‌توجهی ببیند. در طرف دیگر با اینکه سیستم صوتی آیفون 7 پلاس پس از اتمام تست آسیب دیده بود، اما با این حال همچنان کار می‌کرد و می‌توان گفت که از این موج‌سواری جان سالم به در برده بود.

تست موج‌سواری آیفون 7 (تصویر 2)هر چند این یک آزمایش سرگرم کننده بر روی پرچمداران جدید اپل بوده است اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه چنین تست‌هایی را بر روی گوشی خود انجام ندهید، زیرا آب شور می‌تواند موجب پوسیدگی و کاهش عمر آیفون 7 عزیزتان شود و همانطور که اپل اشاره کرده است: “گوشی آیفون را در هنگام موج‌سواری همراه نداشته باشید”. از طرف دیگر، اپل در وب‌سایت خود تأیید کرده که مقاومت گوشی‌های آیفون در برابر نفوذ آب ممکن است به مرور زمان کاهش یابد و گارانتی اپل نیز آسیب‌های ناشی از مایعات را پوشش نمی‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید