کفش جدید آدیداس با جنس پلاستیک‌های اقیانوس!

کیسه‌های پلاستیک یا بطریهای پلاستیکی در آبهای اقیانوس‌ها یا حتی دریاها دیده می‌شوند که در بعضی از مکان‌ها به معضل زیست محیطی تبدیل شده‌اند. همانطور که می‌دانیم سال‌های زیادی احتیاج است تا مواد پلاستیکی در طبیعت تجزیه شوند و شاید بتوان گفت این مواد تقریباً غیرقابل تجزیه شدن هستند ولی می‌توان پلاستیک‌ها و مواد پلاستیکی را به راحتی بازیافت کرد و یا حتی دوباره از آن‌ها استفاده کرد. کمپانی آدیداس یکی از کارخانه‌های طرفدار محیط زیست پاک است و به همین دلیل تصمیم گرفته کفش‌هایی با پلاستیک‌های دور ریخته شده در آب اقیانوس‌ها تولید کند و در این کار هم موفق بوده است و به نظر می‌رسد امسال این کفش‌ها را با کفش‌های UltraBOOST اواخر امسال روانه بازار خواهد کرد.

بنا به گزارش جدید منتشر شده از سوی کمپانی آدیداس، وجود پسماندهای پلاستیکی اکوسیستم‌های آبی معضل و خطری برای پوشش‌های جانوری و گیاهی این مناطق محسوب می‌شود و این کارخانه با به کارگیری این مواد پلاستیکی سعی در نشان دادن تعهد خود به سلامتی اقیانوس‌ها و دریاها دارد و در کنار آن از فناوری جدیدی برای ساخت کفش‌های موجود در بازار استفاده کرده است و اولین کمپانی کفش‌سازی در جهان است که این فناوری را در ساخت کفش‌های اسپرت به کار می‌گیرد.

مسئولان کمپانی آدیداس اعلام کرده‌اند که برای ساخت هر جفت از این نوع کفش به طور متوسط از 11 بطری پلاستیک استفاده کرده‌اند. این کفش‌های تولید شده با پسماندهای پلاستیکی اقیانوس‌ها با اسامی مختلفی مانند UltraBOOST Parley، Parley UltraBOOST X و UltraBOOST Uncaged راهی بازارهای جهانی خواهند شد. این مواد پلاستیکی در پاشنه کفش، دور مچ پا که در کفش قرار می‌گیرد به کار گرفته شده‌اند و در تمامی قسمت‌های کفش از این مواد به طور صد در صد استفاده نشده است.

با این وجود کمپانی آدیداس توانسته حدود 95 درصد از جنس به کار رفته در این کفش‌ها را از پسماندهای پلاستیکی رها شده در اقیانوس‌ها بسازد. این کفش‌ها با نام UltraBOOST روز 20 اردیبهشت ماه وارد بازار جهانی خواهند شد، هنوز قیمت هر جفت کفش ساخته شده از مواد پلاستیکی رها شده در آب‌ها از سوی آدیداس اعلام نشده است. نظر شما درباره این کفش‌های جدید و جالب اسپرت آدیداس چیست؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید