هر سه مدل آیفون جدید 3 گیگابایت رم خواهند داشت

سه آیفون جدید اپل که قرار است در سال 2017 معرفی شوند به احتمال بسیار زیاد با توجه به تحلیل شرکت Timothy Arcuri سه گیگابایت رم خواهند داشت.

Arcuri یک یادداشت تحقیقاتی در اواخر ماه مارس امسال منتشر کرد که در آن به پیش‌بینی نکات کلیدی پرچمداران جدید اپل پرداخته است. این نتایج بر اساس صحبت‌های Cupertino است که بخشی از آن در زیر آمده است:

از نظر میزان حافظه رم هر سه مدل به احتمال زیاد 3 گیگابایت رم خواهند داشت؛ نسخه‌های 4.7 اینچ و 5.5 اینچ آن ظرفیت ذخیره سازی مشابه با آیفون 7 دارند که 32، 128 و 256 خواهد بود. اما مدل 5.8 اینچی تنها با حافظه داخلی 64 و 256 گیگابایت عرضه خواهد شد. در نهایت مدل 5.8 اینچی دارای باتری تعمیم داده شده است.

اگر این خبرها درست باشد حاکی از آن است که تنها نسخه 4.7 اینچ از لحاظ میزان رم نسبت به نسل گذشته خود ارتقا یافته و 3 گیگابایت رم خواهد داشت.

در مورد استفاده از باتری تعمیم یافته 2 تایی هیچگونه تجسمی نداریم و اظهار نظری نمی‌کنیم. با این حال این به نظر می‌رسد این ادعا منجر به بهبود طول عمر باتری آیفون 5.8 اینچی شود، اما اینکه چگونه انجام می‌شود باید منتظر اخبار بعدی در مورد این محصول ماند.

تصویر فتوشاپی از صحبت‌هایی که راجع به باتری تعمیم یافته 2 تایی مطرح شده است

مورد دیگر راجع به ظرفیت ذخیره سازی آیفون‌ها است که باز هم از نسخه‌های 32، 128 و 256 استفاده شده است. در قیاس با نسخه‌های 16 گیگابایتی نسخه 32 گیگابایتی مناسب است اما عدم وجود نسخه‌ 64 گیگابایتی عجیب است، زیرا استاندارد ظرفیت ذخیره سازی داخلی گوشی در سال 2017، 64 گیگابایت است و بسیاری از کاربران نیز به این حجم از حافظه داخلی علاقه بیشتری دارند. به ویژه با توجه به اینکه آیفون‌ها از درگاه کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کنند مشتریان برای خرید این محصولات به مشکل می‌خورند.

بسیاری خبر از تکرار پورت لایتینگ برای درگاه اتصال آیفون می‌دهند. این در حالی است که افراد دیگری نیز هستند که می‌گویند به منظور افزایش سرعت شارژ و انتقال اطلاعات آیفون از USB-Cدر پرچمداران جدید خود استفاده خواهد کرد. با این حال به نظر می‌رسد که باز هم شاید تکرار پورت لایتینگ در آیفون‌های جدید باشیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید