تصاویر جدید منتسب به بلک‌بری نئون منتشر شدند

گوشی هوشمند نئون بلک‌بری

باید اعتراف کنیم که دیگر از شنیدن اسامی گوشی‌های هوشمندی که بلک‌بری در دست ساخت دارد، کمی گیج شده‌ایم. چندی پیش شایعاتی درباره گوشی هوشمندی با نام رمز هامبورگ (Hamburg) منتشر شد، اما در کمال تعجب گوشی هوشمند دیگری با نام رمز رم (Rome) از سایت بنچمارک Geekbench سردرآورد! البته فراموش نکنید که اوایل ماه جاری میلادی نیز شایعاتی مبنی بر تولید سه گوشی هوشمند جدید توسط بلک‌بری با نام‌های نئون (Neon)، آرگون (Argon) و جیوه (Mercury) منتشر شده بود.

تصویر گوشی بلک‌بری نئونیعنی با این حساب کمپانی بلک‌بری در حال حاضر بر روی 5 گوشی هوشمند جدید کار می‌کند؟! اگر این طور باشد که واقعاً جای خوشحالی دارد. به هر صورت، در حالی که بیشتر شایعات پخش شده تمرکزشان بر روی گوشی هوشمند هامبورگ بوده، امروز تصاویری منتسب به گوشی نئون در فضای مجازی منتشر شد. البته این تصاویر به قدری شسته و رفته و تمیز هستند که ما را به شک می‌اندازد که شاید این‌ها تنها تصاویری از یک طرح مفهوی هستند و توسط شایعه پراکنان با یک گوشی واقعی اشتباه گرفته شده است!

از طرف دیگر، طراحی این گوشی هوشمند شباهت بسیار زیادی به گوشی هامبورگ دارد و با فرض حقیقی بودن شایعات مربوط به هامبورگ، شک و تردیدها نسبت به واقعی بودن این تصاویر جدید بیشتر می‌شود. اما به هر حال گفته شده که این محصول جدید بلک‌بری از صفحه نمایشی 5.2 اینچی با کیفیت فول اچ دی برخوردار بوده و قلب تپنده آن نیز چیپ پردازشی اسنپدراگون 617، از محصولات شرکت نام آشنای کوالکام، خواهد بود. میزان رم نئون نیز برابر 3 گیگابایت اعلام شده است.

گوشی بلک‌بری نئونهمچنین گفته شده که حافظه داخلی در نظر گرفته شده برای این گوشی هوشمند برابر 16 گیگابایت خواهد بود و لنزهای دوربین 13 مگاپیکسلی و 8 مگاپیکسلی به ترتیب در پشت و جلوی بدنه خودنمایی خواهند کرد. ظرفیت پیش بینی شده برای باتری نئون نیز 2610 میلی آمپر ساعت می‌باشد. انتظار می‌رود کمپانی بلک‌بری طی هفته جاری جزئیات بیشتری را راجع به برنامه‌های خود در حوزه گوشی‌های هوشمند ارائه کند و بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق‌تر باید کمی صبر کنیم.