مشخصات گلکسی اس 8 به بیرون درز پیدا کرد

مشخصات گلکسی اس 8 به بیرون درز پیدا کرد

پس از حوادث پیش آمده برای گلکسی نوت 7 اکنون تمام توجهات به پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی اس 8 معطوف شده و تب و تاب رسانه‌ای پیرامون این محصول روز به روز رو به افزایش است.

در این رابطه اکنون یک کاربر که به عنوان فاش کننده از آن یاد می‌شود جدولی بر روی اکانت وایبوی خود قرار داده که ادعا می‌کند به گلکسی اس 8 اج تعلق دارد و در آن مشخصات این گوشی با شیائومی Mi Note 2 مقایسه شده است. طبق این جدول هر دو گوشی از صفحه نمایش خمیده بهره می‌برند با این تفاوت که صفحه نمایش OLED و 5.7 اینچی استفاده شده بر روی گوشی شیائومی که توسط کمپانی ال جی ساخته شده از رزولوشن Quad HD برخوردار است، در طرف دیگر گلکسی اس 8 اج از صفحه نمایش 5.5 اینچی با رزولوشن 4K بهره می‌برد که باعث خوشنودی طرفداران واقعیت مجازی خواهد شد. پیش از این نیز شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد سامسونگ به شدت مشغول ساخت صفحه نمایش 5.5 اینچی 4K است بنابراین تا اینجای کار اطلاعات درج شده در این جدول با گزارشات قبلی همخوانی دارد.

در ادامه 2 نوع تراشه متفاوت برای گلکسی اس 8 آج در این جدول ذکر شده است که یکی از آن‌ها اسنپ دراگون 830 است و دیگری اگزینوس 8895 که هر دو بر اساس پردازش 10 نانومتری ساخته شده‌اند. این بخش از اطلاعات فاش شده نیز با گفته قبلی سامسونگ مبنی بر حرکت به سمت تولید انبوه چیپ ست‌های 10 نانومتری همخوانی دارد. بعلاوه بر این، طبق اطلاعات مندرج در این جدول گلکسی اس 8 آج یک مدل با رم 6 گیگابایتی و مدل دیگر با رم 8 گیگابایتی خواهد داشت اما این مورد کمی غیر قابل باور به نظر می‌رسد آن هم به این دلیل که سابقه نداشته این کمپانی پرچمدار خود را از نظر میزان رم در دو مدل مختلف عرضه کند مگر اینکه یک مدل ویژه با رم 8 گیگابایتی برای بازار چین تولید کرده باشد، نظیر اتفاقی که برای گلکسی نوت 7 رخ داد.

سایر مشخصات ذکر شده در این جدول تقریباً منطقی به نظر می‌رسند و احتمالاً باید شاهد حضور آن‌ها در پرچمدار آینده سامسونگ بود. از این مشخصات می‌توان به قابلیت NFC + MST برای پرداخت سامسونگ و نسبت صفحه نمایش به بدنه 80 درصدی اشاره کرد. همچنین طبق اطلاعات فاش شده توسط این جدول، این گوشی در تاریخ 26 فوریه سال 2017 رونمایی می‌شود و عرضه آن در ماه مارچ سال آینده خواهد بود که این دقیقاً همان روزی است که سامسونگ در سال گذشته پرچمدار فصل بهار خود را در آن معرفی کرد.

نظر شما چیست؟ آیا اطلاعات مندرج در این جدول صحت دارد و گلکسی اس 8 از چنین مشخصاتی برخوردار خواهد بود؟

galaxy-s8-specs-sheet

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید