آلفا؛ خانه ای سیار و کوچک اما لوکس

آلفا؛ خانه ای سیار و کوچک اما لوکس

یک خانه کوچک در آمریکا با قیمتی حدود 75 هزار دلار قابل خریداری است، اما همین خانه با تمامی لوازم مورد نیاز یک زندگی و تجهیزاتی لوکس با قیمت تنها 95 هزار دلار در دسترس علاقه‌مندان است.

عموما خانه‌های کوچک به دلیل سایز کوچکی که دارند امکانات رفاهی و راحتی کمتری نسبت به خانه‌های معمول داشته و معمولا ظاهری نچندان دلچسب دارند. اما خانه کوچک آلفا (Alpha Tiny House) یک استثناء کامل است که یک کلاس جدید را در خانه‌های کوچک ایجاد می‌کند. این خانه امکاناتی کاملا لوکس را در سایز بسیار کوچک از جمله یک جکوزی کامل، حمام با دوش‌های بالا و پایین و همچنین در کمال شگفتی یک میز بزرگ ناهار خوری 8 نفره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این خانه کوچک دارای وسعتی برابر 7.3 * 2.6 متر (24 * 8.6 فوت) بوده ولی در کل مساحتی برابر 22 متر مربع در اختیار خریدار قرار می‌دهد. همچنین در طراحی این خانه شاهد یک ایده غیر معمول اما جذاب هستیم، خانه در نمای کلی شبیه به خانه‌های کوچکی است که در اسکاندیناوی دیده‌ایم است. چوب‌های استفاده شده از نوع سدار قرمز انتخاب شده و سقف فلزی آن با یک شیب ملایم آب باران را به یک سوی خانه هدایت می‌کند.

طراحان این خانه امکان سفارش آن را همراه با یک تریلر نیز فراهم کرده‌اند تا کسانی که تمایل به کمپ‌های طولانی داشته و در عین حال می‌خواهند در محیط کمپ نیز کاملا راحت و لوکس زندگی کنند را نیز راضی به خرید این خانه متحرک کنند. همچنین در دو سوی خانه درهای کشویی شیشه‌ای قرار دارد که امکان دسترسی به بیرون را فراهم می‌کنند و از طرفی علاوه بر ایجاد یک ظاهر لوکس بیرونی، دید خوبی نیز برای محیط داخلی فراهم می‌کند.

alpha-tiny-house-28

دیواری که مقال درب شیشه‌ای قرار دارد کاملا ساده است اما می‌توان آن را باز کرده و به عنوان یک سکوی کوچک در مقابل در قرار داد. البته امکان سفارش درب شیشه‌ای همراه با محافظ فلزی مشابه درب‌های فلزی پارکینگ نیز وجود دارد.

بخش بزرگی از فضای داخلی ساختمان مربوط به سالن غذا خوری است که در انتها به آشپزخانه منتهی می‌شود. آشپزخانه نیز دارای طراحی عالی بوده و همانطور که انتظار می‌رود پر از مکان‌های مخفی و دوست داشتنی برای قرار دادن وسایل و ابزارهای مختلف است.

اما این خانه نقط ضعف‌هایی نیز دارد. متاسفانه برای دسترسی به محل خواب باید از نردبانی که از چوب بلوط ساخته شده استفاده کرد. اگر چه این روش فضای کمتری را اشغال می‌کند ولی امکان استفاده از توسط سالمندان و بیماران بسیار سخت خواهد بود.

alpha-tiny-house-23

بیایید سری نیز به آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی این خانه کوچک بزنیم. امکاناتی که طراحان برای آشپزخانه این خانه در نظر گرفته‌اند می‌تواند یک زندگی را به خوبی بچرخاند! سقف و دیوارهای آشپزخانه از چوب‌ اصلاح شده جهت مقاومت در مقابل آب و رطوبت پوشیده شده‌اند. از جمله امکانات موجود در آشپزخانه می‌توان به سینک ظرف شویی بزرگ با لوازم ضد زنگ، یک ماشین ظرف‌شویی کوچک و کابینت‌هایی با قابلیت سفارشی سازی اشاره کرد. در قسمت سرویس‌های بهداشتی نیز شاهد بکارگیری یک جکوزی کامل (در صورت تمایل خریدار نصب می‌شود)، حمام و یک ماشین لباسشویی کامل هستیم.

این خانه لوکس برای تامین انرژی الکتریسیته خود از یک سیم معمولی استفاده می‌کند که باید به برق شهری متصل شود. اما برای کاهش هزینه‌ها از یک آبگرمکن خورشیدی جهت حفظ دمای داخلی و تهیه آب گرم نیز استفاده شده است.

این خانه از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و دارای قیمت پایه 75 هزار دلاری است که در نسخه لوکس و مجهز، قیمت این خانه به 95 هزار دلار می‌رسد.

در ادامه می‌توانید تصاویری از این خانه زیبا، لوکس و کوچک را ببینید.