آمازون یک دفتر شیشه‌ای پر از گونه‌های در معرض خطر گیاهی می‌سازد

کمپانی آمازون قصد دارد دفتر کاری جدید خود را مرکز شهر سیاتل احداث کند. اما این دفتر کاری با سایر دفاتر متفاوت است چرا که این کمپانی می‌خواهد مطمئن شود کارمندانش به خوبی از وجود گیاهان سرسبز و زیبا در محل کار خود لذت می‌برند. راهکار آمازون برای ساخت این امر، ساخت چندین ساختمان به صورت سه گنبد شیشه‌ای در جلوی دفتر مرکزی خود است که با درختان و گیاهان مختلفی عجین شده است.

بلومبرگ گزاش می‌دهد آمازون سه ساختمان شیشه‌ای غول پیکر را به نام Biopsheres را درست در مقابل ساختمان جدید خود در دست ساخت دارد. بلندی این گنبد شیشه‌ای بیش از 100 فوت است که بر اساس برنامه ریزی‌های به وجود آمده تا سال 2018 تکمیل خواهد شد و بیش از 300 گیاه در معرض خطر نیز در این گنبد‌ها تعبیه خواهند شد تا نفس این قضیه در اصل یک پروژه حفاظتی باشد. «جان شوتلر» مدیر املاک و مستغلات جهانی آمازون به بلومبرگ از هدف این شرکت در احداث Biopsheres می‌گوید:

هدف آمازون از احداث این شیشه‌های مملو از گیاهان مختلف، ارتباط با جهان طبیع است تا کارکنان آمازون در این گنبد‌های شیشه‌ای لذت تنفس در هوایی تازه را تجربه کنند.

در حال حاضر این گنبدهای شیشه‌ای به یک مکان توریسبی بسیار محبوب در سیاتل تبدیل شده‌اند و روزانه افراد زیادی اقدام به گرفتن عکس از این محل می‌کنند. در زیر می‌توانید عکس‌هایی از این ساختمان‌ها را مشاهده کنید.