ای ام دی جدیدترین پردازنده گرافیکی پرچمدار خود را معرفی کرد

اِی اِم دی جدیدترین پردازنده گرافیکی پرچمدار خود را معرفی کرد

بعد از اخبار و شایعات فراوان، ای ام دی (AMD) بالاخره اولین کارت گرافیک از سری محصولات جدید خود که وگا (Vega) نام دارند را معرفی کرد. شاید با توجه به گزارشاتی که پیش از این منتشر شده بود انتظار بیشتری از محصول جدید ای ام دی میرفت، البته با این حال این کارت گرافیک عملکرد مناسبی دارد.

رادئون وگا فرانتیر (Radeon Vega Frontier) یک کارت گرافیک فوق پیشرفته و بسیار قدرتمند است که برای ساخت بازی، تولید محتوای واقعیت مجازی، کارهای گرافیکی بسیار سنگین و سیستم‌های هوش مصنوعی طراحی شده است. البته طبیعتا کاربران می‌توانند هر بازی‌ای را با استفاده از این کارت گرافیک به آسانی و با بالاترین کیفیت ممکن اجرا کنند، اما خرید این محصول تنها برای بازی کردن به نوعی هدر دادن قدرت بسیار بالای آن است!

AMD Radeon

در قلب این پردازنده گرافیکی از 64 واحد پردازش و 4096 پردازنده سیال (stream processors) استفاده شده که قادرند عملکردی معادل 13 ترافلاپس داشته باشند که نسبت به انویدیا تایتان ایکس پی (nVIDIA Titan XP) یک ترافلاپس بیشتر است. رادئون وگا فرانتیر دارای 16 گیگابایت حافظه فوق سریع HBM2 بوده پهنای باند حافظه آن 480 گیگابایت بر ثانیه است. سایر مشخصات این محصول اعلام نشده است.

این کارت گرافیک در دو نسخه متفاوت به فروش خواهد رسید. نسخه آبی رنگ که دارای سیستم خنک کننده با هوا بوده و مدل طلایی رنگ که سیستم خنک کننده آن همانند فیوری ایکس (Fury X) با استفاده از مایعات خواهد بود. قیمت این محصول اعلام نشده اما گفته شده که فروش آن تا ماه آینده آغاز خواهد شد.

AMD Radeon

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید