باوجود عرضه اندروید 7.0 در ماه بعد؛ این نسخه از اندروید برای نکسوس 5 منتشر نمی‌شود

باوجود عرضه اندروید 7.0 در ماه بعد؛ این نسخه از اندروید برای نکسوس 5 منتشر نمی‌شود

با توجه به اطلاعات معتبری که توسط ایوان بلس منتشرشده است، گوگل قصد دارد در ماه بعد سیستم‌عامل اندروید 7 نوقا را عرضه کند. اما ایوان بلس خبری بدی برای صاحبان گوشی نکسوس 5 در توییتر خود منتشر کرده است. ایوان بلس که بانام کاربری evleaks@ در توییتر شناخته می‌شود، عنوان کرده که اندروید 7 نوقا برای نکسوس 5 منتشر نمی‌شود و تنها یک سری به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهد کرد.

ارائه نسخه جدیدی از اندروید همیشه به معنی ارائه یک مدل جدید گوشی نکسوس بوده است. شرکت اچ تی سی در حال تولید دوگوشی جدید است. گوشی Sailfish(S-1) پلاستیکی بوده و ابعادی 5.2 اینچی دارد. همچنین گوشی فلزی Marlin(M-1)  نیز 5.5 اینچ دارد. شرکت اچ تی سی در پشت اولین سری از گوشی‌های نکسوس وان بوده است. زمان عرضه این گوشی‌ها نیز در سه ماهه سوم و یا چهار ماه چهارم از سال است.

فردی در سایت https://www.reddit.com/r/Nexus6P/comments/4v6nby/another_update_n_dp5_495mb/Reddit داستانی را منتشر کرده که خواند آن خالی از لطف نیست. این فرد که بریان مویانگو نام دارد، تعریف می‌کند که به‌صورت اتفاقی یک به‌روزرسانی  OTA اندروید 7، برای گوشی نکسوس 6 پی (Nexus 6p) خود دریافت کرده است. در شماره بیلد این نسخه از اندروید حرف R  به‌جای P وجود داشت که نشان از رسمی بودن این نسخه از اندروید داشت. مویانگو اسکرین‌شاتی نیز منتشر کرده که در آن دریافت یک فایل 49 مگابایتی و سعی برای برگشت از اندروید 7 به اندروید مارشمالو نمایان است.