اندروید 7.0 امکان مشاهده منبع اپلیکیشن های نصب شده را در اختیار شما می‌گذارد

اندروید 7.0 امکان مشاهده منبع اپلیکیشن های نصب شده را در اختیار شما میگذارد

طبق گفته گوگل، نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 7.0 نوقا آخرین نسخه آزمایشی پیش از عرضه عمومی این سیستم عامل خواهد بود، به این معنا که بیشتر ویژگی‌های موجود در این نسخه در نسخه نهایی اندروید 7.0 نیز وجود خواهند داشت. یکی از این ویژگی‌ها یک تغییر کوچک و جذاب در لیست اطلاعات برنامه‌های نصب شده شما است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، زمانیکه اطلاعات یکی از برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی خود را مشاهده می‌کنید، یک خط جدید از جزییات در زیر تیتری با عنوان «Store» وجود دارد که به شما نشان می‌دهد آیا برنامه مورد نظر شما از طریق گوگل پلی نصب شده است یا اینکه فایل آن به صورت جانبی و توسط خود شما بر روی گوشی نصب شده است. متاسفانه همین دو گزینه در این بخش نمایش داده می‌شود و زمانیکه به صورت آزمایشی برنامه‌ای از آمازون استور دانلود کردیم، همچنان منشأ برنامه نصب به صورت پکیج جانبی نامبرده شد.

قطعاً جای سؤال است که چه استفاده ای از چنین اطلاعاتی میتوان داشت؟ برخی ادعا می‌کنند بارگذاری جانبی و دستی برنامه‌ها منجر به مشکلات DRM یا جلوگیری از اجرای صحیح برنامه می‌شود اما در واقع میزان وقوع چنین مشکلاتی کم است و نمی‌توان دلیل وجود این ویژگی در اندروید 7.0 را این مورد دانست. به نظر می‌رسد این اطلاعات بیشتر برای شرکت‌های امنیتی مفید است و آن‌ها می‌توانند از این اطلاعات در جهت محدود کردن نصب دستی برنامه‌ها به منظور کاهش مشکلات احتمالی ناشی از نرم افزارهای مخرب استفاده کنند.