Android Auto از امروز در ژاپن عرضه می‌شود

اندروید Auto از امروز در ژاپن عرضه می‌شود
اندروید Auto از امروز در ژاپن عرضه می‌شود

در حال حاضر اندروید Auto در چند کشور محدود فعال است اما تا امروز ژاپن عضو این کشورها نبود. در همین رابطه، گوگل امروز اعلام کرد این پلتفرم داخل اتومبیلی اکنون در ژاپن در دسترس است و تعدادی از اتومبیل‌های ژاپنی در صورتی که کاربرانش کابل USB را به آن‌ها وصل کنند، آماده دریافت اتصال اندروید Auto هستند.

طبق اعلام گوگل، اتومبیل‌های کارخانه‌های آئودی، فولکس واگن و هوندا که در ژاپن به فروش می‌رسند از امروز آماده اجرای اندروید Auto هستند و تنها کافی است برنامه اندروید Auto بر روی گوشی‌های هوشمند کاربران نصب شود تا ژاپن را به عنوان یکی از کشورهای پشتیبانی شده از این سیستم عامل بشناسیم. با این حال جالب است بدانید که بزرگترین کارخانه تولید اتومبیل ژاپن یعنی تویوتا، هنوز به اندروید Auto مجهز نشده است. همچنین علاوه بر اتومبیل‌ها، مصرف کنندگان ژاپنی می‌توانند از اندروید Auto بر روی دستگاه‌های افتر مارکت پاناسونیک و نیسان نیز استفاده کنند.

nexus2cee_Screen-Shot-2016-07-06-at-5.43.19-PM-668x400گوگل همچنین اشاره داشته که سرویس پخش آنلاین موسیقی ژاپنی Awa اکنون از اندروید Auto پشتیبانی می‌کند و سایر برنامه‌ها نیز به مرور زمان از این برنامه پشتیبانی خواهند کرد. اگرچه که بسیاری از قابلیت‌های اندروید Auto توسط برنامه‌های داخلی گوگل ساخته شده است.