گوشی های اندروید با اپلیکیشن های پیش فرض کمتری روانه بازار خواهند شد

android phone

گوشی های اندروید با اپ های پیش فرض کمتر:

به زودی کاربران گوشی‌های اندروید با خرید گوشی جدید اپ‌های اضافی کمتری را روی گوشی‌شان مشاهده خواهند کرد. گوگل تغییراتی در پیش‌نیازهای اندروید ایجاد کرده و دیگر اپ‌هایی مانند گوگل پلاس، گوگل پلی گیمز، گوگل پلی بوکس و گوگل نیوزاستند به صورت پیش‌فرض روی اندروید نصب نخواهند بود. برای مثال گوشی سامسونگ گلکسی نوت 5 که تازه منتشر شده است اپ گوگل پلاس را به صورت پیش‌فرض ندارد.

با این‌که قسمت عمده اندروید متن‌باز است، گوگل، اپ‌هایی را برای نصب بودن به صورت پیش‌فرض به تولیدکنندگان گوشی‌ها تحمیل می‌کرد. برای مثال اگر HTC بخواهد یک گوشی اندروید با اپ پیش‌فرض جیمیل ارائه دهد باید اپ‌های گوگل پلاس و نیوزاستند گوگل را نیز همراه آن‌ها منتشر کند.

موضوع فقط این نیست که اپ‌های اضافی فضا و حافظه گوشی را اشغال می‌کنند بلکه این اپ‌ها حق انتخاب را نیز از کاربران می‌گیرند. و با این‌که از این به بعد شاهد اپ‌های اضافی کمتری از سمت گوگل خواهیم بود، باز هم اپراتورها و تولیدکنندگانی هستند که دوست دارند اپ‌های خود را به صورت پیش‌فرض همراه گوشی‌ها عرضه کنند. البته این به معنای پایان کار گوگل پلاس یا نیوزاستند نیست. این اپ‌ها برای تمام کسانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند در گوگل پلی استور موجود خواهند بود و به صورت مداوم آپدیت خواهند شد.

theverge