اندروید همچنان پرفروش ترین پلتفرم تلفن همراه در آمریکا

samsung-galaxy-s6-vs-apple-iphone-6

یکی از شرکت های مطرح تجزیه و تحلیل ترافیک اینترنت به نام comScore اخیرا گزارشی آماری درباره بازار تلفن های هوشمند در سه ماهه منتهی به آوریل 2015 منتشر کرده است که بر اساس آن سیستم عامل اندروید با 52.2 درصد از سهم بازار همچنان در صدر پلتفرم های تلفن همراه در آمریکا قرار دارد. اگر چه نسبت به ماه ژانویه درصد مربوط به اندورید 1 واحد کاهش داشته اما با این حال رتبه اول را از دست نداده است. در رتبه دوم نیز سیستم عامل شرکت اپل با 43.1 درصد از سهم بازار قرار گرفته است که نسبت به ماه ژانویه 1.8 درصد پیشرفت داشته است. مایکروسافت نیز کماکان با 3 درصد از سهم بازار در رتبه سوم جای گرفته است و اختلاف زیادی نسبت به رقبا دارد. در مکان های بعدی نیز شرکت های BlackBerry و Symbian با درصد های به ترتیب 1.5 و 1 قرار دارند.

Top-Smartphone-OEMs-Apr.-2015شرکت اپل با 43.1 در صد از سهم بازار، همچنان به عنوان بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در آمریکا شناخته می شودکه همانطور که اشاره شد این میزان نسبت به ماه ژانویه 1.8 درصد بیشتر شده است. شرکن سامسونگ نیز با 28.6 درصد در رتبه دوم جای گرفته و نسبت به آمار ماه ژانویه 0.7 درصد افت داشته است. LG نیز با 0.4 درصد رشد نسبت به ماه ژانویه به سهم 8.4 درصدی از بازار آمریکا دست یافته و در مکان سوم قرار گرفته است. مکان های بعدی نیز با درصد های 4.9 و 3.7 به ترتیب در اختیار Motorola و HTC می باشند.

Top-Smartphone-Platforms-Apr.-2015همچنین بر اساس این گزارش، اپلیکیشن فیسبوک به عنوان محبوب ترین برنامه موبایلی در طی سه ماهه منتهی به آوریل می باشد که توانسته 71.1 درصد از تلفن های هوشمند را به تسخیر خود درآورد. یوتیوب نیز با 57.0 درصد دومین برنامه پرطرفدار در آمریکا می باشد. در مکان های بعدی هم برنامه های Google Search با 51.8 درصد، Facebook Messenger با 51.8 درصد و Google Play با 51.1 درصد قرار گرفته اند. به علاوه این گزارش بیان می کند که در طی مدت این سه ماه شمار استفاده کنندگان از تلفن های هوشمند در آمریکا برابر 188.6 میلیون نفر بوده است.

Top-15-Smartphone-Apps-Apr.-2015در کل، این آمار نسبت به آمار قبلی منتشر شده توسط comScore تفاوت چندانی ندارد و باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده در این بازار پر هیاهو چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. پیگیر اخبار تلفن های هوشمند در دیجی رو باشید.

منبع: androidauthority.com