اندروید به زودی از زبان برنامه نویسی سویفت اپل پشتیبانی خواهد کرد؟

اندروید به زودی از زبان برنامه نویسی سوییفت اپل پشتیبانی خواهد کرد؟

بیشتر مردم دنیا گمان می‌کنند که اپل تمامی سرویس و پلتفرم‌های خود را به صورت بسته نگه می‌دارد و هیچ‌گاه دسترسی استفاده از آنها را به دیگر کمپانی‌ها و اشخاص بیگانه نمی‌دهد اما در حقیقت اینطور نیست؛ سال قبل اهالی کوپرتینو زبان برنامه نویسی سویفت را اپن سورس( متن باز) کردند تا همگان بتوانند به هرشکلی که می‌خواهند از آن استفاده کنند. بر همین اساس خبرهایی به گوشی می‌رسد که مانتین ویو نشینان به این زبان برنامه نویسی روی خوش نشان داده‌اند و می‌خواهند آن را به زبان های کلاس اول سیستم عامل اندروید اضافه کنند.

در حال حاضر، جاوا تنها زبان برنامه نویسی است که اندروید به صورت کامل از آن پشتیبانی می‌کند و در چند سال گذشته انتقاد های بسیاری به آن شده است، اما با این حال هنوز مشخص نیست که گوگل قصد دارد زبان جدیدی را به طور کامل جایگزین جاوا در اندروید کند یا خیر. اما چند وقتی است که اوراکل از طریق پتنت‌های خود گوگل را تحت فشار زیادی قرار داده است و بعید به نظر نمی‌رسد که روزی غول موتور جستجوهای دنیا، جاوا را کنار گذاشته و به زبان دیگری مهاجرت کند! زبان برنامه نویسی سویفت یکی از بهترین‌ها به عنوان جایگزین جاوا در اندروید خواهد بود، زبانی که در آی او اس به طور کامل حضور دارد و از معماری بسیار قابل قبولی برخوردار است و گوگل می‌تواند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نماید. همچنین سوییفت در اندروید باعث خواهد شد که اپلیکیشن‌ها زودتر از آی او اس برای سیستم عامل گوگل، آماده و منتشر شوند، در جایی که اندروید در آن ضعف بسیاری دارد.

با این وجود تغییر زیان برنامه نویسی اندروید به سویفت به سادگی صورت نخواهد پذیرفت و این امر مستلزم کار بسیار و تغییرات رابط‌های برنامه نویسی کلی سیستم عامل گوگل می‌باشد. به همین دلیل این دگرگونی ممکن است سال ها از وقت گوگل را صرف خود کند.

1 دیدگاه

Comments are closed.