اسپلیت-اسکرین به دستگاه‌های اندرویدی خواهد آمد

اسپلیت-اسکرین در اندروید

تبلت گوگل پیکسل C با کیبورد عالی و سخت افزار قدرتمند و کامل خودش یادآورد این قضیه بوده است که اندروید هنوز هم می‌تواند قدرت گذشته خود در مقابله با سیستم‌ عامل هایی مانند iOS و ویندوز را داشته باشد. در واقع تبلت اندرویدی گوگل پیکسل C را باید رقیبی قدرتمند برای تبلت ویندوزی مایکروسافت سرفیس و همچنین آیپد پرو اپل نامید هرچند که جای خالی قابلیت چند وظیفه ای اسپلیت-اسکرین در سیستم عامل اندروید بر خلاف رقبای خود بسیار پررنگ است.

یکی از مهندسین گوگل در گفتگوی دیروز خود با خبرنگاران عنوان کرده است :

“این کمپانی بسیار سخت در حال کار بر روی پرکردن شکاف‌ها و کاستی‌های اندروید است. ما سخت بر روی طیف وسیعی از لوازم جانبی و همچنین بسیاری از قابلیت‌ها نظیر چند وظیفه ای اسپلیت-اسکرین در حال کار می‌باشیم که زمان زیادی را می‌طلبد که به زودی اخبار بیشتری را در این باره منتشر خواهیم نمود.”

به گفته مدیر بخش سخت افزاری مشتریان گوگل، “آندره بوور” قابلیت اسپلیت-اسکرین، به واسطه اندروید N توسط گوگل عرضه خواهد شد. بنابر این می‌توان با وجود چنین تغییرات عظیمی در سطح اندروید N، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر این سیستم عامل باشیم.

لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت قابلیت اسپلیت-اسکرین را به واسطه سیستم عامل ویندوز ۸ در سال 2012، بر روی تبلت های خود معرفی نموده است. کمپانی اپل هم این ویژگی را با iOS 9 در اختیار کاربران خود قرار داد. حتی سامسونگ نیز در محصولات خود از نوعی پردازش اسپلیت-اسکرین استفاده می‌نماید تا تنها این گوگل باشد که از چنین قابلیت با ارزشی بهره مند نباشد.

با تمام این تفاصیر باید تا عرضه اندروید N توسط گوگل صبر نمود تا تغییرات وارده بر آن را بر روی دستگاه‌هایش مشاهده نمود. هرچند که به نظر میرسد این تغییرات میتواند شروعی تازه را برای سیستم عامل اندروید رقم بزند.

به عقیده شما اندروید N می‌تواند انقلابی جدید از سوی گوگل لقب گیرد؟