دسته‌بندی‌ اپلیکیشن‌های گوگل پلی تا دو ماه آینده دستخوش تغییرات خواهد شد

دسته‌بندی‌های جدید گوگل پلی

گوگل در چند وقت اخیر سخت مشغول کار بر روی بهبود اپلیکیشن فروشگاهی خود با نام گوگل پلی بوده است. این شرکت اخیراً قابلیت به اشتراک گذاری محتوای خریداری شده در گوگل پلی، بین اعضای خانواده را تحت عنوان «app-sharing Family Library» معرفی کرده و همچنین راه حلی نیز برای کاهش مصرف اینترنت در هنگام بروزرسانی اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی ارائه نموده است.

در حالی که این بهبودها و ویژگی‌های جدید فواید زیادی برای کاربران داشته و تجربه بهتری را برای آنان در ارتباط با اپلیکیشن‌هایی که خریداری کرده‌اند، به ارمغان آورده‌ اما گوگل هنوز قانع نشده است و قصد دارد تغییرات جدیدی در اپلیکیشن فروشگاهی خود اعمال کرده و به کاربران سیستم عامل اندروید کمک کند تا از این به بعد بهتر و دقیق‌تر بتوانند اپلیکیشن‌های جدید و همچنین اپلیکیشن‌های مرتبط با یک حوزه خاص را یافته و از آن‌ها استفاده کنند.

اپلیکیشن‌های اندرویدیخانم سارا کرم (Sarah Karam)، یکی از اعضای تیم توسعه کسب و کار اپلیکیشن‌های گوگل پلی، در بلاگ رسمی توسعه دهندگان اندروید توضیحاتی در خصوص سبک جدید دسته‌بندی اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی ارائه نموده است که بسیار جالب و هیجان انگیز به نظر می‌رسد. به گفته وی، در 60 روز آینده، دسته‌بندی‌های جدید و یا تغییر نام یافته‌ای به گوگل پلی افزوده خواهند شد تا بهتر از قبل بتوانند اپلیکیشن‌های مشابه را با سبکی کاملاً مدرن و جدید در کنار هم قرار دهند. گفته شده که پس از نهایی شدن این تغییرات شاهد دسته‌بندی‌هایی تحت عناوین زیر خواهیم بود:

  • هنر و طراحی
  • خودرو و وسایل نقلیه
  • زیبایی
  • قرارملاقات
  • رویدادها
  • خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها
  • خانه و مسکن
  • پرورش فرزندان (بله در این حوزه نیز اپلیکیشن‌هایی تولید شده‌اند)

گوگل پلی استورعلاوه بر این دسته‌بندی‌های جدید، برخی دسته‌بندی‌های فعلی نیز کماکان حضور خواهند داشت، البته با نامی جدید. به عنوان مثال، دسته «حمل و نقل» به «نقشه‌ و جهت‌یابی» تغییر نام یافته و «محتوای رسانه‌ای و ویدیو» نیز با عنوان جدید «پخش‌کننده‌ها و ویرایشگرهای ویدیویی» حضور خواهد داشت. شایان ذکر است که اگر اتفاق خاص دیگری در طی دو ماه باقی مانده رخ ندهد، سایر دسته‌بندی‌های محبوب گوگل پلی دست نخورده باقی خواهند ماند. در نهایت باید به این نکته نیز اشاره کنیم که برای توسعه دهندگانی که قصد داشته باشند برچسب‌ها و دسته‌بندی‌های مربوط به اپلیکیشن‌های خود را تغییر دهند، گوگل روندی گام به گام را در نظر گرفته که خواهند توانست با دنبال کردن آن به هدف خود برسند.