رکوردشکنی اپ استور اپل در ماه گذشته میلادی

برخی از کارشناسان فناوری معتقدند دوران اپ‎ها در حال اتمام است. اما میزان فروش اپ استور در ماه گذشته میلادی خلاف این گفته را ثابت می‎کند. تیم کوک در توییتی اعلام کرد که اپل شاهد بیشترین پرداخت توسط کاربران و بیشترین میزان درآمد کسب شده توسط توسعه‎دهندگان در ماه جولای بوده است. اگرچه مدیرعامل اپل جزئیات بیشتری درباره این رکوردشکنی منتشر نکرده است، اما انتظار می‎رود بازی پوکمون‎گو سهم مهمی در میزان فروش اپ استور داشته باشد. این بازی از ابتدای عرضه در حال جابه‎جا کردن رکوردها بوده است که از جمله آن‎ها می‎توان به بیشترین دانلود در هفته اول عرضه اشاره کرد.

Pokemon-GO-3-Apple-App-Storeکوک هم چنین اشاره کرد که توسعه‎دهندگان توانسته‎اند 50 میلیارد دلار از طریق اپ استور درآمد کسب کنند. البته باز هم ردپای پوکمون‎گو در روند افزایش این ارقام دیده می‎شود. طبق گزارش منتشر شده توسط موسسه آماری App Annie این بازی گردش مالی 10 میلیون دلار در روز را برای پلتفرم اندروید و iOS به ارمغان آورده است.

پوکمون‎گو از ماه گذشته تاکنون بیش از 100 میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است. اما به نظر می‎رسد موفقیت این بازی نمی‎تواند چندان پایدار باشد و در آینده‎ای نزدیک شاهد افت محبوبیت خواهد بود. اما اپل و سایر شرکت‎ها در همین بازه زمانی کوتاه توانسته اند سود هنگفتی را کسب کنند.