اپل: ۶۶ درصد از آی‌دیوایس ها سیستم عامل آی‌او‌اس ۹ را اجرا می کنند.

اپل: 66 درصد از آی‌دیوایس ها سیستم عامل آی‌او‌اس 9 را اجرا می کنند.
اپل: ۶۶ درصد از آی‌دیوایس ها سیستم عامل آی‌او‌اس ۹ را اجرا می کنند.
دو هفته از انتشار سیستم عامل آی‌او‌اس ۹٫۱ با رفع نواقص نسخه ی قبلی و اضافه شدن امکانات جدیدتر توسط کمپانی اپل می‌گذرد و این حرکت اپل موجب ترغیب کاربران برای به روز رسانی سیستم عامل ios، در گوشی های اپل شد.
در اوایل ماه گذشته، ۵۷ درصد از کاربران آی‌او‌اس، دستگاه خود را به ios 9 به روز کردند. حال بعد از گذشت یک ماه بر اساس گزارش های منتشر شده توسط اپل، میزان استقبال از آی‌او‌اس ۹٫۱ در حدود ۶۶ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته رشد چشم گیری داشته است.
این در حالی است که برای کمپانی اپل، سپتامبر گذشته از نظر استقبال کاربران برای به روز رسانی دستگاه ها به سیستم عامل ios 9 یک رکورد محسوب می‌شود. با اینکه پذیرش این به روز رسانی بیشتر از ۵۰ درصد بوده است با این حال هنوز هم یک چهارم کاربران اپل با وجود  ios 9 از نسخه ۸ این سیستم عامل استفاده می کنند و ۹ درصد کاربران نیز در حال استفاده از آی‌او‌اس ۷ می باشند.
علاوه بر ۱۵۰ شکلک اضافی که با سیستم عامل آی‌او‌اس ۹٫۱ همراه است، این به روز رسانی برای آیفون ۶s و ۶s پلاس نیز ویژگی‌هایی با خود دارد. برای مثال سیستم  Live Photos قبل و بعد از ثبت هر عکس، ۱٫۵ ثانیه فیلم ضبط می کند. بنابراین وقتی که شما اقدام به ثبت تصویری می کنید و دکمه ی شاتر را فشار می دهید، بعلاوه ی تصویر گرفته شده، یک ویدیوی ۳ ثانیه ای از آن لحظه خواهید داشت.
به خاطر داشته باشید که این ویژگی فقط در دو آیفون جدید در دسترس می باشد.