یک میلیارد دستگاه فعال اپل در سراسر جهان!

یک میلیارد دستگاه فعال اپل در سراسر جهان
یک میلیارد دستگاه فعال اپل در سراسر جهان

شرکت شناخته شده اپل در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که در حال حاضر یک میلیارد دستگاه از محصولات این کمپانی در سراسر جهان فعال و در حال استفاده می باشند.

اپل امروز گزارش مالی سه ماهه اول سال مالی جدید خود را ارائه نمود و با وجود اینکه میزان درآمد های این شرکت همچنان در حال رشد می باشد، اما با این حال نتوانسته انتظارات کارشناسان را برآورده کند. البته اپل در گزارش اخیر خود به یک نکته جالب نیز اشاره کرده است. به گفته این شرکت، در حال حاضر یک میلیارد دستگاه از محصولات اپل در سراسر جهان فعال بوده و بوسیله کاربران استفاده می شوند.

با وجود اینکه اپل در گزارش خود به تفکیک این یک میلیارد محصول نپرداخته است اما می توان حدس زد که شمار زیادی از این تعداد دستگاه مربوط به آیفون و آیپد می باشد. البته محصولاتی مانند مک، اپل تی وی و اپل واچ نیز در آمار مذکور لحاظ شده اند. با توجه به این که اپل به عنوان شرکتی با محصولات نسبتا لوکس و گرانقیمت (حداقل در مقایسه با محصولات پلتفرم هایی مانند اندروید) شناخته می شود، این رقم بسیار قابل توجه بوده و البته نکته جالب تر اینکه اپل یک میلیاردمین دستگاه خود را در ماه نوامبر سال 2014 به فروش رسانده بود.

یک میلیارد دستگاه فعال اپلحال سوال اینجاست که این رقم تا چه مقدار می تواند افزایش یابد؟ کمپانی اپل همواره نشان داده که توجه چندانی به بازار محصولات مقرون به صرفه ندارد؛ جایی که دستگاه های اندرویدی و حتی ویندوزفون توانسته اند در آن به پیشرفت قابل توجهی دست یابند و همچنین بازار گوشی های رده بالا نیز در حال اشباع شدن می باشد. با توجه به همین نکات، اپل سعی کرده تا با ارائه اپل واچ به محصولات خود تنوع بیشتری ببخشد و اخیرا تمرکز بیشتری نیز روی اپل تی وی داشته است. اما هیچ یک از این محصولات در حال حاضر نتوانسته اند به موفقیتی در حد آیفون و آیپد برسند. با این حال، کمپانی اپل یکی از غول های این صنعت بوده و سرمایه هنگفتی نیز در اختیار دارد و پیش بینی حرکت بعدی آن کار چندان آسانی نخواهد بود.