تکمیل فناوری واقعیت افزوده اپل حداقل یک تا دو سال زمان نیاز دارد

تکمیل فناوری واقعیت افزوده اپل حداقل یک تا دو سال زمان نیاز دارد

« مینگ چی کو» (Ming-chi Kuo) یکی از تحلیل گران برجسته موسسه KGI بوده و به دلیل پیش بینی‌های درستی که پیش از این درباره محصولات آینده کمپانی اپل داشته، بسیار مشهور شده است. این تحلیل گر عرصه تکنولوژی، در جدیدترین اظهار نظر خود، پیش بینی‌هایی در مورد فناوری واقعیت افزوده (Augmented reality) اپل داشته است که در ادامه خواهید خواند.

در یادداشتی تحقیقاتی که اخیراً به سرمایه گذاران KGI ارسال شده است، آقای کو پیش بینی کرده کاربران حداقل باید یک یا دو سال تا عرضه عمومی تکنولوژی واقعیت افزوده اپل منتظر بمانند. به اعتقاد این تحلیل گر سرشناس، پرداختن به فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در حال حاضر برای کمپانی اپل قدم بزرگی محسوب می‌شود زیرا این شرکت معمولاً استراتژی خود را بر اساس تجارب کاربران و بازخوردهایی که از آنان می‌گیرد، به پیش می‌برد.

با این حال با توجه به صحبت‌های «تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر عامل اپل، به نظر می‌رسد واقعیت افزوده حوزه‌ای است که اپل برای ورود به آن علاقه زیادی دارد. در ماه جولای سال جاری وی خبر از تصمیم اپل برای سرمایه گذاری کلان در بخش واقعیت افزوده و واقعیت مجازی داده بود و اخیراً نیز در مصاحبه خود با شبکه خبری ABC News با اشتیاق فراوانی در مورد واقعیت افزوده سخن گفته است.

واقعیت افزوده اپلاگر اقدامات اخیر اپل در تصاحب شرکت‌های کوچک فعال در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، مانند Faceshift، Metaio و Flyby را در نظر بگیرید، همه چیز تقریباً روشن می‌شود و می‌توان حدس زد که کمپانی اپل چه نقشه‌هایی در سر دارد. البته نباید پتنت‌ها و ثبت اختراع‌های اخیر این شرکت در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را نیز نادیده گرفت، که به پیش بینی بهتر مسیر حرکت اپل کمک شایانی می‌کند.

بر طبق اظهارات آقای کو، اپل به احتمال فراوان دید وسیعی نسبت به فناوری واقعیت افزوده دارد و این تکنولوژی را تنها به استفاده در گوشی‌های هوشمند و سایر گجت‌های همراه خود محدود نخواهد کرد. در اینجا بد نیست این نکته را یادآوری کنیم که در ماه مارس سال گذشته، شایعاتی در خصوص فعالیت اپل بر روی ماشین‌های خودران با بهره‌گیری از تکنولوژی واقعیت افزوده به گوش رسیده بود. البته اخیراً این شایعات جای خود را به گزارشاتی داده‌اند که عنوان می‌کنند کمپانی اپل تصمیم گرفته تا کمی از وسعت پروژه را کاهش داده و به جای تولید کامل یک چنین ماشین‌هایی، بر روی توسعه فناوری زمینه‌ای آن تمرکز نماید.

آیا این پیش بینی‌ها درست از آب در خواهند آمد؟ باید منتظر ماند و دید. اما با توجه به اینکه اپل پیش از این نیز نشان داده همواره برای ارائه بهترین تجربه ممکن برای کاربران تلاش کرده، بنابراین اگر تصمیم به ارائه فناوری واقعیت افزوده داشته باشد، از همین حالا می‌توان تا حدود زیادی از کیفیت نهایی کار مطمئن بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید