رندر جدید آیفون 7؛ طراحی ضدآب، نمایشگر سوپر امولد و بدنه سرامیکی

رندر جدید آیفون 7 ؛ طراحی ضدآب، نمایشگر سوپر امولد و بدنه سرامیکی

اکثر شایعات پیرامون تلفن‌های هوشمند جدید، راه دور و درازی را تا رسیدن به ما طی می‌کنند و جدیدترین خبر‌های لو رفته از آیفون 7 نیز از کشور چین آمده‌اند و توقفی در کره نیز داشته اند. یکی از جدیدترین رندر های مربوط به نسل جدید آیفون به برخی امکانات جدید و همچنین جنس بدنه جدید آن اشاره دارد. با این که نمی‌توان در حقیقت این تصویر مطمئن بود اما احتمال تغییرات قابل توجه در طراحی پرچمدار جدید اپل به نسبت آیفون 6 اس و نسخه پلاس آن بسیار زیاد است.

یکی از ویژگی های جدیدی که در رندر یاد شده ذکر شده است مربوط به پنل سوپر AMOLED می‌شود. درست بودن این موضوع همه ما را غافلگیر خواهد کرد چرا که تا پیش از این اعلام شده بود که کمپانی اپل تا سال 2018 به صفحات AMOLED مهاجرت نمی‌کند. یکی از تحلیل گران امنیتی KGL – مینگ چی کو – نیز پس از انتشار این رندر جدید اعلام کرده است که استفاده از پنل آمولد در تلفن های آیفون تا سال 2019 اتفاق نخواهد افتاد.

یکی دیگر از موارد قابل توجه این رندر مربوط به بدنه پشتی سرامیکی و حذف آن خط‌های زشت آنتن می‌شود. همچنین جک 3.5 میلی متری هدفون نیز در تصویر ارائه شده از آیفون 7 حذف شده است؛ موضوعی که قبلا نیز طی خبر هایی اعلام شده بود. علاوه بر موارد فوق، به نظر می‌رسد اپل قصد دارد سرعت تاچ آی دی آیفون را نیز تا حد قابل توجهی بالا ببرد. دیگر تغییرات آیفون 7 در حوزه لمس سه بعدی (3D Touch) و همچنین فریم فلزی گوشی اتفاق خواهند افتاد.

دوربین اصلی آیفون در نسخه جدید از همان سنسور 12 مگاپیکسلی بهره م‌ برد و شارژ آن نیز به لطف فناوری جدید شارژ سریع، زودتر از قبل پر می‌شود. و در نهایت برای اولین بار آیفون اپل رسما مقاوم برابر آب و رطوبت خواهد بود.

همانطور که دیده می‌شود، تصویر منتشر شده در این شایعه سعی کرده تمامی مواردی که طی اخبار ماه‌های قبل از آیفون 7 ارائه شده را در خود جای دهد؛ بنابراین به نظر می‌رسد طراحی نهایی این محصول با تصویری که در این خبر مشاهده می‌کنید تفاوت‌هایی داشته باشد. به هر حال هنوز 7 ماه تا رونمایی از این محصول باقی مانده است.