پروژه تایتان اپل چیزی فراتر از ساخت یک ماشین است!

پروژه تایتان، نام ابتکار عمل جدید اپل برای کار بر روی ماشین‌های خودران می‌باشد. ولی ممکن است در مقیاسی بسیار بزرگتر از آنچه تصور می‌شود، انجام شود. با توجه به اطلاعات Business Insider، اپل ممکن است به دنبال ساخت ماشین خودران نباشد اما قطعا به دنبال ساخت پلتفرم جامع حمل و نقل بر این اساس است.

در این گزارش ذکر شده که هدف اپل ساخت و توسعه پلتفرم خود برای ماشین‌هاست. با توجه به نظر تحلیلگران، حجم جهانی بازار ماشین‌ها بین 5 تا 15 هزار میلیارد دلار است که چندین برابر بیشتر از حجم بخش فناوری اطلاعات می‌باشد. بنابراین سرمایه‌گذاری اپل در آن کاملاً منطقی است!

اپل در حال حاضر روی زمینه‌های کلیدی توسعه خودروهای آینده مانند سرگرمی، ارتباطات و بخش نرم‌افزاری، سرمایه‌گذاری کرده است. بنابراین رشد اپل در این زمینه در سال‌های آینده طبیعی است و قطعا سودآوری بالایی برای این شرکت به همراه دارد.

گزارش‌ها در مورد پلتفرم حمل و نقل اپل نشان می‌دهند که آن چیزی فراتر از ساخت یک ماشین است. اطلاعات بیشتری از این پروژه، مانند سایر پروژه‌های مخفی اپل، منتشر نشده و طی ماه‌ها و حتی سال‌های آینده اطلاعات دقیق‌تری از آن منتشر خواهد شد. هنوز هم نمی‌توان دقیقا در مورد تصمیم اپل در این مورد اظهار نظر کرد چون این اخبار صرفا شایعات پیرامون آن است.

گذشته از این، به نظر می‌رسد اپل به ساخت پلتفرم تبدیل ماشین‌های عادی به ماشین خودران، بیش از ساخت ماشین خودران با برند خود علاقه‌مند است. اگر اینطور باشد، از لحاظ هزینه و سودآوری هم تصمیم اپل درست و هوشمندانه خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید