امکان مخفی‌سازی اپلیکیشن‌ها در آیفون به زودی از راه می‌رسد

امکان مخفی‌سازی اپلیکیشن‌ها در آیفون به زودی از راه می‌رسد

کاملا مشخص و طبیعی است که سیستم عامل اندروید به نسبت iOS اپل شامل محدودیت‌های کمتری است و به همین دلیل بسیاری از قابلیت‌های مختلف را به کاربران خود ارائه می‌کند. به دلیل متن باز بودن اندروید توسعه دهندگان آن می‌توانند به سادگی امکانات بیشتری را فراتر از آنچه گوگل ارائه می‌کند، فراهم کنند. با این حال بسیاری از کاربران سادگی و محدودیت iOS را به اندروید ترجیح می‌دهند؛ قابلیتی که موجب عملکرد بهتر و همچنین آسیب پذیری کمتر آن شده است.

خبر خوب برای کاربران سیستم عامل iOS! احتمالا به زودی می‌توانید به صورت پیش فرض اپلیکیشن‌های سیستمی و مختلف خود را مخفی کنید، مواردی که بسیاری از کاربران آن‌ها را با نام “برنامه‌های بی‌مصرف” می‌شناسند. این موضوع توسط کارشناسان وب سایت های iOS و از طریق کد های مختلف نوشته شده به بیرون درز کرده است. پس حالا مسئله این است که چقدر باید برای رسیدن آن به نسخه نهایی iOS صبر کنیم.

برخی از شکارچیان کد در آیتونز متوجه شده‌اند که اپل اخیرا کلید های جدیدی را به متادیتا آیتونز افزوده است که به کاربران امکان مخفی سازی اپلیکیشن‌های پیش فرض iOS را می‌دهد. کلید های یاد شده “isFirstParty” و “isFirstPartyHideableApp” هستند. توجه داشته باشید که کلمه Hideable به معنای حذف اپلیکیشن‌ها نیست و کاربر تنها قادر به مخفی سازی آن از منو می‌باشد.

تیم کوک اخیرا در صحبت‌های خود اشاره کرده بود که حذف یک اپلیکیشن پیش فرض در iOS مسئله بسیار پیچیده‌ای است، چرا که بیشتر برنامه‌ها از طرق مختلفی به هم لینک شده‌اند و ارتباط دارند. حذف برخی از این برنامه‌ها می‌تواند مشکلات پیش بینی نشده‌ای را به وجود آورد. پس تنها راه برای دور زدن این مشکل، مخفی سازی آیکون اپلیکیشن هاست.

ما پیش بینی می‌کنیم که قابلیت یاد شده در iOS 10 اپل تعبیه شود و بدین ترتیب کاربران این سیستم عامل باید کمی صبر کنند. بدون شک نسخه آزمایشی (بتا) از iOS 10 در رویداد WWDC ماه ژوئن اپل عرضه می‌شود، اما تا ماه سپتامبر نسخه نهایی عرضه نخواهد شد.