پتنت اپل خبر از دکمه هوم مجازی همراه با سنسور اثر انگشت می‌دهد

پتنت اپل خبر از دکمه هوم مجازی همراه با سنسور اثر انگشت می‌دهد

پیش از این شایعاتی منتشر شد که ادعا می‌کرد آیفون سال آینده از صفحه نمایش OLED بدون حاشیه و دکمه هوم مجازی برخوردار خواهد بود.

اکنون پتنتی از محصول آینده اپل توسط USPTO منتشر شده است که جزییات بیشتری از نوآوری‌های اپل برای آیفون سال 2017 را بازگو می‌کند. این پتنت تکنولوژی خازنی جدیدی را معرفی می‌کند که از طریق شکاف‌های موجود کار می‌کند و اجازه می‌دهد اپل یک اسکنر اثر انگشت را پشت صفحه نمایش جاسازی کند. این فناوری همچنین از لنزهای الکترواستاتیک که در سراسر دستگاه قرار گرفته استفاده می‌کند تا اثر انگشت کاربر دقیق خوانده شود. اپل نیز به این وسیله می‌تواند مطابق شایعاتی که تاکنون منتشر شده، برای آیفون سال آینده یک دیوایس با صفحه نمایش کامل ارائه کند.

در حال حاضر تکنولوژی‌های دیگری در زمینه گوشی‌های هوشمند وجود دارند که اجازه می‌دهد اسکنر اثر انگشت پشت صفحه نمایش قرار بگیرد، نظیر تکنولوژی Sense ID کوالکام که با استفاده از امواج اولتراسونیک اثر انگشت کاربر را از روی سطوحی نظیر شیشه، فلز یا پلاستیک تشخیص می‌دهد، با این حال اپل می‌خواهد یک جایگزین مجازی برای دکمه هوم طراحی کند که این یعنی این کمپانی بیشتر علاقه مند به توسعه فناوری اختصاصی خود نظیر چیزی که در این پتنت ذکر شد، می‌باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید