پتنت اپل به یک آیفون تاشو اشاره دارد!

پتنت اپل به یک آیفون تاشو اشاره دارد!

اپل پتنتی از یک آیفون تاشو و خم شدنی به ثبت رسانده که با ساختار نانو کربی طراحی شده است. تاریخ ثبت این پتنت به سال 2014 بر می‌گردد و اکنون توسط Patently Apple به صورت عمومی فاش شده است. پیش از این نیز در سال 2013 اپل پتنتی از یک آیفون خم شدنی به ثبت رسانده بود که نشان می‌دهد اپل در طی سال های اخیر به ساخت یک آیفون تاشو و خم شدنی علاقه مند بوده است و چنین طرحی در ذهن غول کوپرتینویی وجود داشته است.

این پتنت که در سال 2014 به ثبت رسیده به جای استفاده از اسامی عمومی نظیر «دستگاه‌های الکترونیکی» به طور واضح از نام آیفون استفاده می‌کند و شامل تصاویری از هر دو طراحی آشنای آیفون البته در شکل ساده می‌باشد (در تصویر بالا مشخص نیست)، علاوه بر این دیوایس تاشو احتمالاً از صفحه نمایش خمیده نیز استفاده خواهد کرد.

همچنین در مشخصات مربوط به این پتنت به مواد سازنده این آیفون نیز اشاره شده است و از موادی نظیر سرامیک، شیشه، فیبر، آلومینیوم و پلاستیک به عنوان مواد سازنده احتمالی که می‌توانند در این دیوایس مورد استفاده واقع شوند، نام برده شده است و از نانولوله‌های کربنی به عنوان موادی که طراحی تاشو را ممکن می‌سازد یاد شده است.

به طور کلی از این پتنت ها می‌توان دریافت که اپل به تولید دیوایس تاشو/خم شدنی علاقه مند است اما این به این معنا نیست که قطعاً در آینده شاهد آیفون‌های تاشو خواهیم بود و این‌ها تنها کانسپت هایی از این نوع دیوایس می‌باشند.

با این حال کمپانی‌های بزرگ دیگر نظیر ال جی و سامسونگ نیز در طی سال گذشته به دیوایس های تاشو علاقه نشان دادند و شایعات بر این اساسند که سال آینده شاهد عرضه انبوه دیوایس های تاشو به بازار خواهیم بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید