اپل آی او اس 9.3.1 را منتشر کرد؛ رفع مشکل هنگ و کرش آیفون‌ها

اپل آی او اس 9.3.1 منتشر کرد؛ رفع هنگ و کرش آیفون‌ها

هفته‌ی گذشته اپل ارائه‌ی به‌روز رسانی آی او اس 9.3 را به صورت عمومی آغاز کرد اما بعد از مدتی مشخص شد که این آپدیت مشکلاتی برای صاحبان آیفون‌ها به وجود آورده است! به همین دلیل چیزی نگذشت که این کمپانی انتشار این به به‌روز رسانی را به صورت موقتی متوقف کرد تا به رفع مشکلات آن بپردازد.  یک از مشکلاتی که در iOS 9.3 توسط کاربرانی زیادی گزارش شده است مربوط به کار نکردن لینک‌های داخلی در اپلیکیشن‌هایی همچون Mail ،Notes ،Message و مرورگر سافاری می‌باشد که باعث هنگ و کرش کلی این اپلیکیشن‌ها در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس می‌شود! هرچند که کاربران آیپد و آیفون‌های قدیمی‌تر نیز بعد از نصب این آپدیت چنین مشکلی را در دستگاه خود مشاهده کرده‌اند.

امروز اپل با هدف رفع مشکلات به‌روز رسانی اخیر، آی او اس 9.3.1 را منتشر کرد که در حدود 35 مگابایت حجم دارد. صاحبان آی دیوایس‌ها برای دریافت این نسخه حتما باید آی او اس 9.3 را از قبل روی دستگاه خود نصب کرده باشند، هرچند آیپد پرو 9.7 اینچی و آیفون SE این نسخه را به صورت پیش فرض با خود دارند.

آی او اس 9.3.1شایان ذکر است این به‌روز رسانی هیچ ویژگی‌ جدیدی با خود ندارد و  تنها هدف از انتشار آن رفع مشکلات iOS 9.3 بوده است، بنابراین نصب آن ضروری خواهد بود.