اپل ماه گذشته 47 هزار اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرده است!

اپل ماه گذشته 47 هزار اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرده است

در سه ماهه گذشته اپل اعلام کرد قصد پاکسازی اپ استور را دارد، اکنون این پروسه آغاز شده و به گزارش Sensor Tower تعداد اپلیکیشن های حذف شده توسط اپل در طی ماه گذشته با رشد 238 درصدی همراه بوده و به 47300 اپلیکیشن رسیده است. این رقم همچنین تقریباً سه برابر تعداد اپلیکیشنی است که اپل به طور میانگین در هر ماه از سال 2016 از اپ استور حذف کرده است، پیش از این اپل هر ماه به طور معمول 14000 اپلیکیشن را از اپ استور حذف می‌کرد.

بازی‌های موبایلی بیشترین سهم را در پروسه پاکسازی اپل داشته‌اند و 28 درصد از اپلیکیشن های پاک شده به این گروه تعلق دارند، پس از بازی‌ها، موضوعات سرگرمی (8.99 درصد)، کتاب‌ها (8.96 درصد)، تحصیلی (7 درصد) و سبک زندگی (6 درصد) در رده‌های بعدی قرار دارند. تقریباً برای نیمی از این اپلیکیشن های حذف شده از ماه می سال 2015 آپدیت جدیدی منتشر نشده و 25.6 درصد از آن‌ها از نوامبر 2013 تاکنون به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده بودند.

در این رابطه اپل می‌گوید هر هفته 100 هزار اپلیکیشن و به‌روزرسانی جدید دریافت می‌کند و در حال حاضر بیش از 2 میلیون اپلیکیشن در قفسه‌های اپ استور وجود دارد که طبق پیش بینی Sensor Tower این رقم تا سال 2020 به 5 میلیون اپلیکیشن خواهد رسید.

به طور کلی اپ استور برای دست یابی به چنین جایگاهی از سال 2009 تاکنون مسیر طولانی‌ای را پیموده است، چراکه پیش از این و در اولین سالگرد تأسیس اپ استور تنها 50 هزار اپلیکیشن بر روی این برنامه وجود داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید