[شایعه] تأمین صفحه نمایش OLED آیفون‌های نسل بعد توسط ال‌جی و سامسونگ

صفحه نمایش OLED اپل

گزارشهای اخیر حاکی از ایجاد یک شایعه بسیار قوی می‌باشد که بر اساس آن، صفحه نمایش آیفون‌های نسل بعدی اپل محصول مشترک دو رقیب دیرینه کره ای یعنی ال‌جی و سامسونگ می‌باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مجله کره ای Electronic Times، اپل تصمیم قطعی خود جهت همکاری با این دو شرکت برای تأمین پنل‌های صفحه نمایش OLED را گرفته است.
این مجله همچنین ادامه مید‌هد: معامله صورت گرفته بین این سه شرکت با ارزشی برابر با 12.8 میلیارد دلار تخمین زده شده است که انتظار می‌رود این دو کمپانی تا دو الی سه سال آینده، پنل‌های مدنظر اپل را جهت توزیع انبوه در آیفون‌های نسل بعدتر از آیفون 7 فراهم نمایند.

این شایعه درحالی منتشر می‌شود که در گذشته نیز گزارشاتی منبی بر فعالیت دو کمپانی ال‌جی و سامسونگ در زمینه صفحه نمایش OLED انتشار یافته بود.بنابر این می‌توان گفت که با توجه به کمک گرفتن اپل از سامسونگ در جهت ساخت پانل صفحات نمایش خود در نسلهای فعلی، استفاده از این دو رقیب نیز در این امر غیرممکن نخواهد بود.

البته این تغییر در آیفون 7 غیرممکن خواهد بود چرا که اپل بارها به این موضوع اشاره کرده است که در نسل بعدی آیفون قصد بهبود پنل‌های ال سی دی خود را خواهد داشت.بنابراین انتظار می‌رود که این تغییر از آیفون 8 به آنطرف تر اتفاق بی افتد و اپل صفحات نمایش ال سی دی خود را کنار گذاشته و از پنل‌های مدرنتر OLED استفاده نماید.