اپل 230 میلیون دستگاه آیفون جدید را به فروش خواهد رساند!

اپل 230 میلیون دستگاه آیفون جدید را به فروش خواهد رساند!

بنا به گزارش منتشر شده از دیجی تایمز، مسئولان کمپانی اپل پیش‌بینی فروش 230 میلیون دستگاه گوشی آیفون جدید را کرده‌اند. در گزارش قبلی منتشر شده از همین منبع خبری ادعا شده بود که اپل بیش از 95 میلیون نمایشگرهای اولد را از سامسونگ خریداری کرده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا این تعداد نمایشگر برای آیفون‌هایی که دهمین سالگرد ورود این گوشی‌ها به بازار در نظر گرفته شده است با شامل گوشی‌های آیفون 7 مدل 2017 را نیز شامل خواهند شد.

به هرحال، این کمپانی غول پیکر در آمریکا تنها 100 میلیون آیفون جدید برای سال 2017 را تولید خواهد کرد که به نوعی رکورد ساخت و فروش برای این کمپانی محسوب می‌شود. به علاوه در این گزارش جدید آمده که اپل بیش از 50 میلیون پردازنده گوشی‌های آیفون برای سه ماهه بعدی سال میلادی جاری سفارش داده است. کمپانی‌هایی مانند ADI، کوالکام، سیروس لاجیک، سیپرس، NXP، STM میکروالکترونیک و TI چیپست‌های کمپانی اپل را برای سه ماهه دوم سال 2017 میلادی تهیه می‌کنند. حدس زده می‌شود مقدار تعداد پردازنده‌های تولیدی برای سه ماهه سوم سال جاری میلادی بیشتر از این رقم هم بشود.

کمپانی TSMC ساخت پردازنده‌های کاربردی جدید A11 با فناوری معماری 10 نانومتری را برعهده دارد و در نیمه دوم سال جاری انبوهی از این چیپ‌های پردازشی را تولید خواهد کرد. پردازنده‌های A11 جدید حدود 10 درصد سهم از کل فروش گوشی‌های آیفون را به خود اختصاص خواهند داد. بنا به کارشناس ارزیابی محصولات اپل «استیون مولینوویچ»، آیفون‌های جدید با 64 گیگابایت حافظه بین 850 الی 900 دلار و آیفون‌های 7 اس و آیفون 7 اس پلاس حدود 650 و 750 دلار به فروش خواهند رسید. سال گذشته میلادی اپل بیش از 78.3 میلیون دستگاه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را فروخت. بنابراین بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند امسال اپل بتواند بیش از 80 میلیون دستگاه آیفون در بازارهای جهانی به فروش برساند. برای خبرهای بیشتر همراه دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید