اپل تمام سود صنعت گوشی‌های هوشمند را در سه ماهه سوم به جیب زده است

اپل تمام سود صنعت گوشی‌های هوشمند را در سه ماهه سوم به جیب زده است

پس از مشکلات پیش آمده برای سامسونگ و توقف تولید گلکسی نوت 7، اپل به تنها پیروز میدان رقابت گوشی‌های هوشمند تبدیل شد و عملاً تمام سود این صعنت در سه ماهه سال جاری به این کمپانی تعلق گرفته است. در این رابطه طبق گزارشی که تحلیلگر BMO Capital Markets منتشر کرده، سود اپل در این سه ماهه از تولید گوشی‌های هوشمند، معادل 104 درصد بوده است.

از آنجاییکه برخی کمپانی‌های حاضر در این صنعت نظیر ال جی و HTC در واقع در حال ضرر دهی هستند، سامسونگ نیز با وجود سهم 21.7 درصدی در بازار گوشی‌های هوشمند در این سه ماهه تنها سودی معادل 0.9 درصد داشته است.

در این رابطه، اپل پس از سامسونگ با 13.2 درصد بیشترین سهم را از بازار گوشی‌های هوشمند در اختیار دارد و هواوی که 346 میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه سوم امسال روانه بازار کرده نیز با 9.7 درصد در رده سوم قرار گرفته است. سال گذشته اپل در سه ماهه سوم، سودی معادل 90 درصد از تولید گوشی‌های هوشمند به دست آورد اما اکنون به لطف فاجعه پیش آمده برای گلکسی نوت 7 با رسیدن به رقم 104 درصد در این زمینه رکورد شکنی کرده است.

1 دیدگاه

  1. رشد سود اپل در این مدت تا ۱۰۴ درصد برآورد شده، در حالی که شرکت‌های دیگری مانند اچ‌تی‌سی و ال‌جی حتی متحمل ضرر هم شده‌اند. سامسونگ برخلاف اینکه بر ۲۱.۷ درصد بازار گوشی‌های هوشمند حکمرانی می‌کند اما سهم این شرکت از سود تنها ۰.۹ درصد است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید