اپل با اپلیکیشن Swift Playgrounds کد نویسی را به فرزندان شما آموزش می‌دهد

اپلیکیشن Swift Playgrounds اپل

سوئیفت یک زبان برنامه نویسی متن باز است که اپل چند سال پیش از آن رونمایی کرد. این زبان مشابه با سایر زبان‌های دیگر به توسعه دهندگان این امکان را خواهد داد تا برای دو پلتفرم آی او اس و مک او اس به طراحی اپلیکیشن بپردازند. حال چه راهی بهتر از این که آموزش کد نویسی درست از همان زمان جوانی در فرزندانمان ریشه بدواند.

برای رسیدن به این هدف کمپانی اپل شب گذشته و طی کنفرانس WWDC 2016 از اپلیکیشن Swift Playgrounds رونمایی کرد. این اپلیکیشن که برای کاربران آی‌پد طراحی شده است، به کودکان شما آموزش می‌دهد تا چگونه همراه با سرگرمی و هیجان کد نویسی زبان سوئیفت را یاد بگیرند و هیچ‌گاه از این کار خسته و کسل نشوند. این اپلیکیشن به‌جای آن که فرزندانتان را سر کلاس‌های خسته کننده و یکنواخت کد نویسی قرار دهید، با استفاده از طرح‌های کارتونی که به معنای واقعی کنجکاوی فرزندان شما را برانگیخته می‌کند تا آن‌ها در کنار سرگرمی و تفریح، آموزش زبان برنامه نویسی ساخت اپل را نیز فرا بگیرند.

اپلیکیشن Swift Playgrounds اپل

اپل در این باره می‌گوید:

کتابخانه آموزش‌های توسعه زبان برنامه نویسی اپل به دانش آموزان کمک خواهد کرد تا مفاهیم اصلی برنامه نویسی نظیر دستورات، ایجاد توابع، انجام حلقه‌ها با استفاده از کدهای شرطی و همچنین متغیرها را یاد بگیرند. این کار به‌تدریج اعتماد به نفس و همچنین مهارت آن‌ها را در کد نویسی سوئیفت بالا خواهد برد.

این کمپانی همچنین انتظار دارد که کاربران اپلیکیشن Swift Playgrounds همواره به‌روزرسانی‌های آن را دریافت کنند تا از چالش‌های جدیدی که به سطح این اپلیکیشن اضافه می‌شود نیز بهره‌مند شوند.

اپلیکیشن Swift Playgrounds اپل

هرچند که اپلیکیشن Swift Playgrounds نخستین برنامه در این زمینه نیست؛ اما در واقع برای اولین بار است که اپل دست به تولید چنین اپلیکیشنی برای پلتفرم‌های خود می‌زند. این برنامه کاملاً به‌صورت رایگان و در پاییز آینده عرضه خواهد شد. هرچند که نسخه مخصوص توسعه دهندگان آن از شب گذشته در اختیار توسعه دهندگان اپل قرار گرفته است.