نخستین مرکز آموزش توسعه نرم افزاری اپل افتتاح می‌شود

مرکز آموزشی اپل

شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل قصد دارد برای آموزش نسل جدیدی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری سیستم عامل خود، مرکز آموزشی را در شهر ناپل ایتالیا تاسیس نماید.با توجه به صحبت‌های اخیر اتحادیه اروپا در ارتباط با لزوم افزایش سطح مهارت‌های برنامه نویسی این قاره، کمپانی آمریکایی اپل تصمیم گرفته است تا نخستین مرکز آموزشی خود را در قاره اروپا افتتاح نماید.لازم به ذکر است که به گفته اپل این مرکز آموزشی قادر خواهد بود تا بیش از 900 هزار برنامه نویس حرفه ای را تا سال 2020 به جامعه برنامه نویسان iOS تحولیل دهد.

نخست وزیر ایتالیا آقای ماتئو رنتسی با استقبال و مورد ستایش قرار دادن اپل، در این باره گفته است:

” سرمایه گذاری عظیمی در شهر ناپل انجام گرفته است که بدون شک موجب پیشرفت این شهر کوچک خواهد بود. امیدواریم که این فرصت بزرگ بوجود آمده برای ایتالیا موجب پیشرفت کلی این کشور نیز گردد. اروپا هم اکنون میزبان خلاقانه ترین توسعه دهندگان جهان  خواهد بود و ما هیجان زده ایم که نسل بعدی  توسعه دهندگان در ایتالیا پرورش خواهند یافت.”

کمپانی اپل نیز در اینباره می‌گوید که فروشگاه اپلیکیشن‌های او قادر خواهد بود تا بیش از 1.4 میلیون شغل را برای برنامه نویسان سیستم عامل iOS ایجاد کند. در حال حاضر نیز 75 هزار شغل مربوط به این فروشگاه اپلیکیشن در ایتالیا ایجاد شده است.

با توجه به برنامه ریزی‌های اپل، انتظار می‌رود که مرکز آموزشی ایتالیا، تنها شعبه این مرکز نباشد و اپل در سرتاسر جهان مراکز آموزش توسعه نرم افزاری خود را دایر نماید.