آی او اس 9.3 منتشر شد

آی او اس 9.3

امروز اپل به همراه معرفی آیفون SE و اپپد پرو 9.7 اینچی، خبر از آغاز انتشار عمومی آی او اس 9.3  را نیز داد. این نسخه از سیستم عامل آی او اس چند ویژگی جدید با خود دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به سیستم Night Shif اشاره کرد. این ویژگی در زمانی که دستگاه در تاریکی باشد، نور آبی نمایشگر را به حداقل خواهد رساند. پژوهشگران در تحقیقات خود متوجه شده‌اند، افرادی که در زمان نزدیک به خواب به تماشای نور آبی می‌پردازند، خواب سختی را تجربه خواهند کرد. بنابراین تغییر رنگ‌های صفحه نمایش در تاریکی باعث خواهد شد که ببیننده خواب بسیاری بهتری در شب داشته باشد.

ویژگی دیگری که ios 9.3 با خود به همراه دارد مربوط به اپلیکیشن Notes می‌باشد. کسانی که اطلاعات امنیتی خود مانند رمزهای عبور یا اطلاعات بانکی را در در Notes نگه‌داری می‌کنند، حال می‌توانند به وسیله رمز عبور و تاچ آی دی از اطلاعات خود محافظت کنند.

اگر دارنده آیفون 6 اس و 6 اس پلاس باشید، گوشی شما ویژگی‌های جدید دیگری را نیز خواهد داشت که مربوط به فناوری تاچ سه بعدی است؛ اپلیکیشن Store ،Stocks ،Health ،Weather ،Compass و قسمت Settings سیستم عامل از لمس سه بعدی پشتیبانی می‌کند. همچنین در آی او اس 9.3 به CarPlay و Apple Health نیز قابلیت‌های جدیدی اضافه شده است.